biblioteka, która może zachwycić

Biblioteka Rumia

W obecnych czasach, kiedy technologia zdobywa świat i dominuje w każdej dziedzinie życia, książki stają się modnym hobby. 
Domowe biblioteki są na porządku dziennym. Każdy ma w swoim domu chociażby kilka książek. Co jednak kiedy nie mamy możliwości trzymać w swoim domu dużej ilości książek a bardzo lubimy czytać? Albo co zrobić kiedy jesteśmy w podróży i musimy długo czekać na przesiadkę z pociągu na pociąg, lub nie mamy siły zwiedzać miasta do którego przyjechaliśmy i potrzebujemy trochę odsapnąć?
 

Świetnym rozwiązaniem na to jest biblioteka na stacji PKP, a najlepszym przykładem biblioteka publiczna 'Stacja Kultury' w Rumii.
Połączenie podróży z miejscem kontemplacji a do tego aranżacja miejsca w nowoczesny, stonowany ale także pełen energii sposób, to rozwiązanie jakie powinno znaleźć się na każdej stacji. 
Podróżując, każdy z Nas poszukuje miejsca do wypoczynku czy przeczekania. 
 
Nigdy nie zapomnimy jak czekając na pociąg ponad 2 godziny na stacji w Poznaniu, kiedy sił brakowało na zwiedzanie, na stacji przesiadywało poza nami bardzo dużo ludzi. Każdy z nich miał schyloną głowę nad telefonem komórkowym, tabletem czy laptopem. Wszyscy czekali na swoją podróż przesiadując na wolnych miejscach, bo ile można jeść czy chodzić w kółko w oczekiwaniu na pociąg. Wtedy uzmysłowiło Nam to, że widok ludzi którzy nie patrzą przed siebie, ani na architekturę, która swoją nowoczesnością przykuwała wzrok, ani na przechodzących ludzi, ani nawet w podłogę, wszyscy patrzyli w sprzęty, żeby szybko zleciał czas i żeby przenieś się mentalnie w inny, wirtualny świat.
Porównując Stacje Kultury w Rumii z tamtym wydarzeniem, dochodzimy do wniosku, że brakuje na stacjach właśnie takich bibliotek. Bibliotek do których możemy wejść i z przyjemnością poczytać ciekawe książki, nauczyć się czegoś, zdobyć doświadczenie i stopniowo, z każdą podróżą dokończyć rozpoczętą lekturę, a w przypadku częstych podróży przeczytać wszystkie wartościowe dla nas egzemplarze bez konieczności zakupowania ich do własnego domu.
 
Biblioteka w Rumii to nowoczesne spojrzenie na znaną Nam wszystkim funkcje i nowoczesne podejście do stylizacji bibliotek. Wnętrza bibliotek najczęściej stylizowane są na postarzane, a w tym przypadku jest to pełne nowoczesności wnętrze. Przemyślane, dobrze oświetlone, przyjemne miejsce do czytania.
 
Gratulujemy projektantom i wykonawcom. Świetne wnętrze, które broni się samo. Lubimy takie podejście do klasycznych funkcji – idące z duchem czasu.
 
A kto z Was był na stacji w Rumii? Kto miał okazję poczytać książkę?
Dzielcie się śmiało w komentarzach co udało Wam się przeczytać w oczekiwaniu na podróż.
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *