czy targowiska muszą wyglądać źle?

targowisko Siechnice Polska

 
źródło
Są miejsca w Polsce otwarte na nowoczesność. Takim miejscem są miedzy innymi Siechnice. Nowoczesny Plac targowy jaki powstał w Siechnicach jest przykładem tego, że polskie przestrzenie targowe nie muszą być miejscem chaosu, nieładu, nieuporządkowania i wyglądać jakby były nieprzemyślanymi przestrzeniami bez ładu i składu.

Chaos na polskich targowiskach wiąże się stąd, że każda przestrzeń targowa jest organizowana przez wystawców. Każdy z Nich musi zorganizować sobie miejsce do pracy, miejsce do wystawienia swoich produktów i wkomponować ją w inne obiekty.
Stąd tworzy się targowy chaos.
 
Miasto Siechnice wyszło na przeciw takim chaosom i podeszło nowocześnie do sprawy targowisk.
Takie rozwiązanie jest nie tyle warte uwagi, ale również przemyślane pod względem uporządkowania i funkcjonalności. Zarówno dla wystawców jak i dla miasta takie targowisko jest świetną wizytówką. Planowanie przestrzeni targowych w Polsce jest jeszcze mocno pomijane, a są to przestrzenie, na których pojawia się mnóstwo ludzi każdego dnia, gdzie kwitnie życie, gdzie życie jest organizowane od wczesnych godzin porannych po sam wieczór.
Z takich aranżacji każde miasto powinno brać przykład. Targowiska właśnie w taki sposób powinny być budowane, aby zachowywać ład przestrzenny i przestrzeń publiczną  na miarę nowoczesności.
 
Kto z Was był w Siechnicach i skorzystał z produktów zakupionych na targowisku? 
My gratulujemy miastu nowoczesnego podejścia do miejskich przestrzeni i liczymy na to, że takich aranżacji będzie jak najwięcej.

Źródło
Źródło
 
Źródło

 

 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *