co to znaczy nowoczesne podejście do życia?

Co w obecnych czasach znaczy nowoczesne podejście do życia?

Wiele osób może określać siebie jako osobę nowoczesną ze względu na podejście do sprzętów, gadżetów i otwartość na stale pojawiające się aplikacje internetowe. Czy jednak nowoczesna osoba może pochwalić się tylko swoimi umiejętnościami technologicznymi i to ja definiuje jako osobę nowoczesną?

Nowoczesność to przede wszystkim spojrzenie na życie perspektywicznie. Otwartość na zmiany, otwartość na nowości, otwartość na nowe doświadczenia, podejmowanie ryzykownych, le znaczących decyzji dla swojego własnego życia, otwartość na decydowanie o tym, aby życie było barwne a nie z roku na rok jednakowe, tylko z nową, dodatkową cyferką na koncie, w dacie swojego urodzenia.
Nowoczesność to przyjmowanie na siebie rozwiązań i zmian jakie daje Nam życie, bez tkwienia całe życie w tym samym środowisku, w tym samym otoczeniu, z tym samym stylem ubierania, z jednakowymi nawykami żywieniowymi, jednakowym wyglądem, kolorem czy długością włosów, a także z pracą która będzie się ciągnąć z Nami do końca życia.
Nowocześni ludzie wiedzą, że aby być nowoczesnymi nie potrzebują milionów na koncie, luksusowych posiadłości czy ustabilizowanego, znanego i nie zmieniającego się życia. Wiedzą natomiast, że życie jest tak przewrotne i zmienne, że to właśnie w Nim poszukują sensu, radości i możliwości rozwoju, oczekiwanej, rzekomej stabilizacji czy osiągania tego co do nowoczesności jest przypisane.
Nie lubią starych domów, miejsc, historii, nie żyją przeszłością, nie wspominają zbyt długo, bo wiedzą, że tyle jeszcze chcieliby zobaczyć, przeżyć, doświadczyć, poznać, że po prostu szkoda na to czasu.
Każda chwila w duszy nowoczesnego człowieka przywołuje nowe możliwości, nowe pomysły i plany. 
Nie angażują się w nic na stałe. Pragną poznawać nowe dziedziny życia a nie być uwiązani do jednego, stałego kierunku, który nie pozwoli im poznawać nowych miejsc, doświadczać nowych wydarzeń. 
Fascynuje ich wszystko co nowe – nowa architektura, pomysł, otoczenie, a nie chodzenie po muzeach i kontemplowanie nowych wydarzeń.
Nie boją się wyzwań, nie boją się ryzykować, nie boją się zmian.

Jak to jest u Was? Boicie się być nowocześni? Wracacie do przeszłości zamiast stawiać sobie nowe wyzwania w przyszłości? A może jednak fascynują Was dawne założenia, a nowe krytykujecie i uważacie za dziwne niezrozumiałe i nie psujące do starych założeń?

Piszcie śmiało w komentarzach jak Wy postrzegacie nowoczesne podejście do życia.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *