Kompleks biurowy Tensor Gdynia

Otoczenie biurowców, podobnie jak otoczenie centrów handlowych bądź intensywnie użytkowanych przestrzeni publicznych czasami jest zagospodarowywane bardzo pomysłowo i z rozmachem a innym razem, bardzo niespójnie z budynkiem lub bez żadnego wyrazu.

Cieszy Nas jednak, że inwestorzy inwestujący w biurowce, wiedzą, że otoczenie jest wizytówką tychże biurowców i że bez dobrego otoczenia, biurowiec może zniknąć z pola widzenia jako obiekt najbardziej interesujący.

Jak sama nazwa wskazuje, biurowce mają tworzyć nowe przestrzenie dla firm. Firmy natomiast patrzą na lokalizacje i wizerunek, bo on, jako pierwszy jest odbierany przez późniejszych klientów. Zatem zarówno sama forma biurowca jak i jego spójność z otoczeniem są kluczową kwestią w wyboru lokalizacji biura.
Dzisiaj przedstawiamy założenie, z którego pod tym względem warto brać przykład. Przykład jak elewacja i zagospodarowanie terenu mogą do siebie nawiązywać i dlaczego miejsca tworzone z rozmachem są bardziej zapamiętywane niż te, które wyglądają bardzo przewidywalnie.
To miejsce, to kompleks biurowy Tensor w Gdyni. 
Wyszukana elewacja, ławki tworzące zarówno formy rzeźb idealnie dopasowane do linii elewacji. Rabaty o trapezowych kształtach, odcienie bieli, szarości, jasności, betonu. Trawy ozdobne, które jak urosną będą tworzyć zwiewne przestrzenie powodują, że odczuwa się spójność między budynkiem a otoczeniem, elegancji i przemyślaną formę, która warto zapamiętać.
Zobaczcie zresztą to sami na poniższych zdjęciach.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *