Riviera w Gdyni, czyli Centrum Handlowe w nowoczesnym otoczeniu

Centrum Handlowe Riviera to przykład założenia związanego z architekturą krajobrazu, z jakiego powinno się czerpać przykład.
W wielu miastach w Polsce przestrzenie przed centrami handlowymi są projektowane i realizowane bardzo zapobiegawczo.
Te same, rzekomo odporne gatunki roślin typu bukszpan, jałowce, żywotniki, irgi i trzmieliny to wręcz zmora wielu polskich miast. Do tego wszystko urozmaicone roślinami jednorocznymi i dwuletnimi powoduje, że wiele miast w Polsce wygląda jednakowo.

Kiedy widzimy rozwiązanie inne, pod względem układu i doboru gatunków roślin i to wszystko w obleganych miejscach publicznych, to dajemy ogromny układ projektantom, wykonawcom, inwestorom, którzy dzięki swojemu spojrzeniu na wszystko, zmieniają Polskie krajobrazy pozytywnie dzięki swojej otwarci na nieszablonowe rozwiązania.
Teren przy centrum handlowym Riviera oczywiście również odznacza się gatunkami, które podaliśmy powyżej, ale dominacja traw ozdobnych, sosen, pnączy i dzikość połączenia, na szczęście ukrywa te popularne, wszystkim znane gatunki.
Ponadto roślinność dostosowana do kolorystyki materiałów to spojrzenie n przestrzeń kompleksowo.
Przy centrum riviera można zarówno odpocząć, dojechać krętą ścieżką rowerową, po prostu odpocząć po wyczerpujących zakupach czy podróży nie czując, że jest się w miejscu pełnym ludzi.
Kiedy budowane są nowe, kolejne centra handlowe, przeraża Nas to, że wokół jest tylko kilka podwyższonych rabat, a niekiedy całkowicie rezygnuje się z roślinności na rzecz betonowych powierzchni przed wejściami.
A czy nie przyjemniej wchodziłoby się do centrów handlowych, kiedy otaczałyby przechodniów pięknie powiewające na wietrze delikatne trawy ozdobne a w lecie pięknie kwitnące rośliny?
Koszty utrzymania takiego otoczenia jest dokładnie taka sama jak koszty utrzymania każdej nawierzchni. Dbać trzeba o wszystko, ale warto pamiętać, że ludzie dłużej chcieliby obcować w okolicach swoich ulubionych centrów handlowych, gdyby mieli miejsce na świeżym powietrzu, aby móc się zrelaksować, po godzinach chodzenia po sklepach.
Zachęcamy do zobaczenia terenu wokół centrum handlowego Riviera.
Jeżeli znacie podobne rozwiązania, które są przesycone zielenią i znajdują się wokół konkretnego centrum handlowego to piszcie śmiało w komentarzach. Chętnie je poznamy. 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *