Biblioteka Publiczna z nowoczesnym otoczeniem

Biblioteka Publiczna Barbican Centre London

Źródło

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biblioteka to miejsce, gdzie potrzebujemy skupienia w kwestii czytania, uczenia się lub poszukiwania istotnych dla Nas informacji.
 

Współczesne biblioteki publiczne to nie tylko budynek wypełniony regałami z książkami. To przede wszystkim miejsce, gdzie możemy znaleźć swoje miejsce na dłużej.
My wielokrotnie w Bibliotekach Miejskich znajdowaliśmy miejsce, gdzie pracowaliśmy i gdzie mogliśmy się wyciszyć. Nikt Nam nie przeszkadzał, a dzięki temu praca była szybko wykonana, informacje znalezione, książki wypożyczone, a przyjemność z pracy wśród zieleni tym bardziej nakłaniał Nas do częstszego przychodzenia.
 
To własnie w Bibliotekach spotykaliśmy stałych bywalców i to właśnie w Nich mogą odnaleźć się osoby, które nie mają warunków w domu w pracy, szkole, aby pracować nad czymś dla Nich istotnym, aby mieć miejsce na naukę. Biblioteka nie wymaga od Nas pieniędzy za korzystanie i przyjmuje każdego z otwartymi ramionami. 
 
Dlatego też współczesne założenia Biblioteczne to nie tylko sam budynek.
Teraz liczy się również ilość miejsc i funkcji, z których odwiedzający będą mogli skorzystać – ogród na dachu lub w otoczeniu, elementy wodne lub mnóstwo miejsc do siedzenia i indywidualnej pracy – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
 
Dzisiaj prezentujemy Bibliotekę Publiczną Barbican Centre London, w Londynie.
Jej otoczenie jest zdumiewające, fascynujące i jest jednym z pomysłów na nowoczesne zagospodarowanie terenów zieleni w przestrzeniach publicznych.
 
Do tej pory żałujemy, że w Polsce jeszcze nikt nie odważył się na wykonanie parku na wodzie, ale może kogoś zainspiruje prezentowana Biblioteka, aby zainwestować w takie założenie wokół swojego biurowca czy nowo powstałej architektury?
 
Trzymamy kciuki aby tak się stało, i aby takich założeń w Polsce było z każdym rokiem coraz więcej.
 
Źródło
 
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło

 

 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *