nowoczesny minimalizm pozwala w pełni się wyciszyć

nowoczesny kościół

 
 
Źródło
W poprzednim tygodniu poruszyliśmy nowoczesną architekturę kościoła. Dzisiaj ponownie chcemy zobrazować nowoczesne spojrzenie na duchowość. Pokazujemy formy i kościoły o nowoczesnym podejściu, bo jakże każdy z Nas zna wiekowe, wieloletnie kościoły, których forma jest zawsze podobna, jednakowa i nawiązuje do podobnych czasów i epok.
 

Skoro jednak powstaje współczesna architektura i również w temacie budynków kościelnych nie jest ona obca, warto zobaczyć jak nowoczesne kościelne założenia powstają na świecie i jak inaczej odbieramy ich specyfikę i funkcje, którą spełniają.
 
Życie od pokoleń stale się zmienia, więc i w obszarze Naszej wiary następują różne zmienne koleje losu. Kiedy na około krzyczą kolory, ilość informacji, która Nas otacza, to poszukujemy wyciszenia w domach czy w kościele. Popularność wnętrz w białym kolorze występująca w domach, to sugestia dusz, że potrzebują miejsca spokoju. Prezentowany Kościół w Helsinkach obrazuje, że takie wnętrza pozwalają się uspokoić i swobodnie przepływać myślom.
 
W nowoczesnym wnętrzu kościoła czujemy się inaczej, często odpowiada on Naszym potrzebom znalezienia miejsca oddalonego od chaosu, trudnych wiadomości, niepokojących treści i stresujących informacji.
 
Sami zobaczcie. Prawda, że wartościowe miejsce wyciszenia?

Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
 

 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *