dom na skarpie? Jak zbudować go w zgodzie z terenem

Villa-In-Passo-del-Cavallo-Lumezzane-Włochy

Źródło
Wieloletnie doświadczenie w tematyce związanej z architekturą krajobrazu nauczyło Nas projektowania na skarpach, terenach pochyłych, stokach.
Problemy inwestorów jakie się z tym wiążą często są podobne i wymagają tych samych składowych – przemyślanego projektu architektonicznego domu, przemyślanego i bardzo dokładnego, technicznego projektu architektury krajobrazu z wytycznymi ukształtowania terenu oraz obserwacje jak zachowuje się woda na terenie – spływy powierzchniowe i podpowierzchniowe.
 

Bardzo ważnym szczegółem jest również rodzaj gleby, która znajduje się na działce o dużym ukształtowaniu terenu. Jest to bardzo istotny czynnik, ze względu na osuwanie się skarpy przy zbyt słabym jej umocnieniu lub ze względu na rodzaj umocnienia.
 
Przy wykonywaniu projektu domu na skarpie warto kierować się przede wszystkim jego wkomponowaniem w teren. mieliśmy do czynienia z aranżacją domu na skarpie, która była jak całkowicie z nią niespójna bryła. Brak zejścia z wysokiego tarasu na część ogrodu i problematyczne, wielostopnicowe wejście do domu. 
Takie założenia mocno ograniczają Nam pole manewru jeżeli chodzi o formę budynku a jego funkcjonalność przysparza także wiele problemów i trudności.
 
Dzisiaj obrazujemy dom na skarpie, który idealnie wkomponowuje się w otoczenie i zwrócony jest w stronę niepowtarzalnych widoków. Willa znajduje się we Włoszech i jest przykładem przemyślanego projektu architektonicznego, który podkreśla uroki terenu.
 
Miłego oglądania.

Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *