szlak turystyczny Trollstigen w Norwegii jako przykład nowoczesnego krajobrazu

szlak turystyczny Trolligen

Źródło

Czas urlopów nabiera coraz większego znaczenia. Dzięki urlopom, wyjazdom i podróżowaniu, możemy zobaczyć wiele interesujących miejsc, często odmiennych od Naszego codziennego środowiska.

Kiedy wypoczywamy warto jednak zwrócić również uwagę nie tylko na to gdzie będziemy wypoczywać, ale także na to w jakich rozwiązania, architekturze, w jakich współczesnych trendach.
Innowacyjne, nowoczesne rozwiązania, które spotkamy na drodze, pozwolą Nam wrócić do domu z głową pełną pomysłów, z inspiracjami i otwartością na tworzenie w swoim życiu i otoczeniu, rozwiązań pełnych otwartości i braku słów „to niemożliwe”.
Szlak turystyczny Trollstigen w Norwegii to przykład nowoczesnego rozwiązania idealnie wkomponowanego w naturę. Pojawiając się w takich miejscach, aż nie chce się z nich za szybko uciekać. O każdej porze dnia i roku przestrzeń nabiera innego znaczenia, a nowoczesna forma pokazuje, jak słowo „niemożliwe” staje się realne.
Kładka i ujednolicenie cieku wodnego pokazują, w jak naturalny sposób wprowadzić ludzi w przestrzeń nie zachwianej niczym natury. Nie trzeba budować w takich rozwiązaniach ścieżek, które często turyści chcą wyznaczyć sami, niszcząc tym samym naturę otaczającą, nie trzeba również ograniczać cieków wodnych na tyle by zniknął ich całkowity urok. Wystarczy zaplanować szlaki tak, aby były zawieszone na kładkach czy skarpach nie niszcząc naturalnego środowiska, a w wodzie wprowadzić bardziej uregulowany nurt, tylko w miejscach połączonych z architekturą – dla bezpieczeństwa i dla spójności. 
Dla Nas szlak Trollstigen stał się punktem na mapie marzeń do zrealizowania. 
A czy ktoś z Was był w tak cudownym, nowoczesnym górskim krajobrazie? Ktoś kroczył ścieżkami Trossligen?
Piszcie i dzielcie się swoimi przeżyciami w komentarzach pod wpisem 🙂
Źródło
Źródło

Źródło
Źródło

Źródło
Źródło

Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *