nowoczesność to umiejętność łączenia dawnego z nowym


Żyjemy w czasach kiedy dawne funkcjonuje, a nowe dopiero się rozwija. Stąd też umiejętność łączenia starego z nowym to często nie lada wyzwanie, ale także poszanowanie dawnych reguł, rozwiązań i materiałów dawniej sprawdzonych, z rozwiązaniami współczesnymi i nowoczesnym designem.

Nowocześnie to nie zawsze znaczy z ekskluzywnych materiałów, trudno dostępnych, i problematycznych w zakupie. To przede wszystkim umiejętność znalezienia nowoczesności w rzeczach znanych, lubianych, tradycyjnych. Zbudowanie czegoś tak samo a jednak inaczej.
Jednym z takich przykładów jest światło. Oświetlenie jest bardzo istotne w całym Naszym życiu. Ono dodaje Nam energii, wpływa na nastrój i bez niego nie moglibyśmy funkcjonować – szczególnie w okresie zimowym.
Różnorodność produktów oświetleniowych jest bardzo szeroki. Gama produktów na rynku pozwala wybrać wiele rozwiązań do każdego stylu wnętrz i otoczenia.
W połączeniu z asortymentem wyposażenia niekiedy oświetlenie staje się rzeźbą – wyróżniając się wśród innych elementów, ale kiedy możemy dobrać do oświetlenia elementy z nim współgrające to wówczas jest kwintesencją całości.
Warto zatem do nowoczesnych rozwiązań wprowadzać detale pokrewne ze sobą, ale wyróżniające się inną formą niż minimalistyczną linią. Dzięki temu otoczenie będzie zawsze wyglądać nowocześnie, ale będzie ciepłe w odbiorze i przyjemnie będzie się w nim mieszkać.
Ciekawymi elementami jest łączenie drewna z nowoczesną formą oraz ciekawy design z lekkością odbioru, które nie przyćmi żadnego wnętrza. Takie rozwiązania można zobaczyć między innymi TUTAJ. Nie jedno nowoczesne wnętrze z takim asortymentem zwróci na siebie uwagę.
Ciekawostką jest także to, że na stronie można samodzielnie wykonać swój model lampy i dobrać do wnętrza taki swój własny oświetleniowy gadżet, który jest obecnie bardzo modny – dekoracyjna żarówka – mały krok ku nowoczesności.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *