czy hamaki muszą wisieć na drzewach?

Źródło

Źródło

Wiele osób rezygnuje z hamaków tylko dlatego, że nie mają na terenie drzew. Rezygnuje także dlatego, że nie ma ich gdzie zawiesić, czy postawić. Ale czy tylko taka forma hamaków jest niezbędna, aby je użytkować w swoim terenie?
Hamaki w ogrodzie można ulokować w różnoraki sposób. Przede wszystkim można nadać im indywidualnej przestrzeni. To od Nas zależy gdzie je ustawimy i jak zaaranżujemy przestrzeń wokół.
Samodzielna konstrukcja to najlepsze rozwiązanie dla hamaków. 
Mogą być one zadaszone lub otwarte, mogą być osłonięte z kilku stron lub nie mieć zamkniętych ścian. Konstrukcja samodzielna pozwala ustawić je nawet w centrum rabaty lub nawet nad elementem wodnym. Ale taką samodzielną konstrukcją może być także część altany, gdzie belki konstrukcyjne będą na tyle wzmocnione, by utrzymać siłę ruchomego przymocowanego wieszaka.
Kiedy jednak mamy obawy co do budowania samodzielnych konstrukcji, obecnie możemy zakupić hamaki na już wykonanych do nich stelażach. Takie rozwiązania świetnie nadają się przede wszystkim na tarasy i balkony, a hamaki na konstrukcjach to dobre rozwiązanie do ogrodów i terenów zieleni, bo poza samą formą użytkowania będą tworzyć także element dekoracyjny.
Warto pamiętać, że hamak nie musi kojarzyć się z brakiem nowoczesności. Nowoczesność możemy nadać mu sami, jeżeli jego kształt czy forma na to nie pozwalają. 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *