srebro – akcent w nowoczesności

wnętrze ze srebrnymi dodatkami

 
Źródło

 

Poprzednio pisaliśmy o złocie we wnętrzach. Tym razem uwadze poddajemy srebro. 
 

Wiele osób ma obawy do wprowadzania akcentów kolorystycznych złota i srebra we wnętrza prywatne czy publiczne. Wiele osób bowiem nie dostrzega rangi tychże kolorów, a także nie może wizualnie połączyć ich obrazu z innymi detalami, fakturami czy kolorami.
 
W artykule na temat złota jak i w obecnym mamy nadzieję częściowo zobrazować jak prezentują się takie kolory w gotowych rozwiązaniach, a tym samym zachęcić do eksperymentowania w swoim otoczeniu.
 
Na początek wystarczy jeden element. Może to być lustro w srebrnej oprawie lub na taką przemalowaną. Może być to fotel w srebrzystym obiciu, lub komoda mieniąca się srebrem. 
Możemy nie zdawać sobie nawet sprawy, że srebro występuje w każdym wnętrzu. Raz w mniejszej a raz w większej skali, ale zawsze. Są to najczęściej drobne detale, jak listwy, uchwyty do zabudowań, klamki do drzwi, systemy przesuwne, wyposażenie AGD i RTV, a także stalowe elementy krzeseł, wieszaka, a nawet bolce w gniazdkach. 
 
Srebrne detale otaczają Nas wszędzie więc jeżeli one komponują się z każdym założeniem, to czy większe srebrne elementy miałyby nie?
Źródło
Źródło
Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *