złoto – akcent w nowoczesności

Żródło
Pragnąc mieć nowoczesne wnętrze warto pamiętać, że współczesna nowoczesność to już nie minimalizm jak to było jeszcze kilka lat temu. Teraz nowoczesne założenia to przede wszystkim wyszukane formy, faktury, akcenty kolorystyczne, ciekawie dobrany design, wygoda i funkcjonalność w jednym. Nowoczesność zobowiązuje, więc nowoczesne wnętrze nie może być smutne, monotonne i jednolite. Nie może również charakteryzować się wyborem jednego dominującego koloru czy kilku jego tonacji, bo zamiast nowoczesnej przestrzeni stworzy się minimalny chłód.

Źródło

Dom to miejsce gdzie możemy być sobą, odpocząć, nabrać energii i siły. To Nasza twierdza, do której wpuszczamy tylko tych, których chcemy. Jeżeli wszystko jest w niej jednolite, to na początku jak najbardziej – pozwoli się taka przestrzeń wyciszyć. Ale z biegiem czasu stanie się chłodną przestrzenią, z której zaczniemy uciekać.
Przesyt przedmiotów w nowoczesnych wnętrzach nie jest obecnie wskazany. Jest to jednak wynik wielu innowacyjnych, funkcjonalnych rozwiązań, które pomagają zachować ład w całej przestrzeni. Tylko dodatki, faktura materiałów na posadzkach czy ścianach, designerskie oświetlenie i wyposażenie pozwalają bawić się wnętrzem, które w większości jest wcześniej zabudowane, zaplanowane i zminimalizowane pod względem użyteczności. Zabudowane szafy i kuchnie eliminują dużą ilość otwartych półek i widocznych sprzętów codziennego użytku, a te są już teraz tak unowocześniane, że praktycznie wtapiają się w zabudowy.
Źródło
Źródło
Jednym z decydujących akcentów, które odmieniają nowoczesne wnętrza jest złoto. Złoto w każdym tego słowa znaczeniu. W formie trójwymiarowych ścian, pomalowania ścian w kolorze złotym, dzięki dostępności na rynku farb w kolorze złotym lub w formie trójwymiarowych wręcz tapet, mebli w złotym odcieniu, czy dodatków – jak wazony, dywany, a nawet sztućce.
Złoto nadaje luksusu, elegancji, zachwyca.
Oświetlane światłem dziennym i sztucznym nabiera za każdym razem innego odbioru i wyrazu. Mieniąca się faktura nadaje życia nowoczesnemu wnętrzu.
Zatem jeżeli nowoczesne wnętrze to tylko ze złotem. Warto także pamiętać, że złoto ze srebrem się nie eliminuje i zestawienia łączące oba 'biżuteryjne' akcenty wyglądają równie imponująco. 
Źródło
Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *