siatka przeciw kretom – coraz bardziej popularna – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Wielu inwestorów zastanawia się czy stosować siatkę przeciw kretom.

Jeżeli i Ty masz taki dylemat to zacznij w pierwszej kolejności obserwować swój teren jeszcze w trakcie budowy lub chwile po Nim. Poobserwuj również działki sąsiadów lub zapytaj wprost czy krety się pojawiały. Jest to oznaka, że będą przychodzić stale. Podobnie jest z nornicami. Tworzą pod ziemią wiele korytarzy i wpływa to później na wygląd założonego trawnika.
Świeża ziemia przyciąga gryzonie, więc trzeba liczyć się z ich pojawieniem po założeniu, więc jeżeli występują na działkach sąsiednich to i do Ciebie przyjdą 🙂


Wtedy nie warto oszczędzać na siatce przeciw kretom, bo zniszczony przez nie trawnik będzie wymagał ciągłego poprawiania, usuwania kopców, dosiewania. W gorszych przypadkach trawnik zacznie mieć koleiny i dołki, bo podziemne korytarze będą wpływać na stan gruntu na powierzchni. Ponadto trawnik może wyglądać gorzej wizualnie przez podgryzanie czy podsychanie korzeni od spodu.

Jeżeli jednak gleba jest ciężka i krety czy nornice nie maja nawet ochoty wchodzić na teren działki można z siatki zrezygnować – tak jest w przypadku wielu gleb gliniastych. Krety bywają na nich rzadko. Jałowa gleba nie jest atrakcyjna ani dla roślin, ani dla zwierząt.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *