niewielka aranżacja bez trawnika nie musi być z betonu

Kiedy masz niewielką przestrzeń i nie chcesz, żeby widniał na niej tylko trawnik, warto pomyśleć o innych rozwiązaniach.
Wielokrotnie wspominamy, że trawnik to nie bez problematyczne rozwiązanie, przy którym nie trzeba nic robić. Trzeba i to więcej niż z pozoru się wydaje. Co tydzień należy go kosić, n wiosnę i jesieni robić wertykulacje, areacje i nawozić według potrzeby. Kiedy żółknie ma za mało wody lub się go przenawoziło, a kiedy jest za wilgotno i cienisto – pojawiają się mchy i grzyby. Stale coś się z nim dzieje i trzeba na to bacznie uważać.

Czym zatem można zastąpić trawnik?
– roślinami
– ozdobnymi kamieniami
– elementami wodnymi
– szkłem
Poniżej przedstawiamy aranżacje, która łączy wszystkie z tych elementów. Element wodny, płyty ze szkła, rośliny nisko okrywowe, płyty ozdobne, rabaty z roślinnością mieszaną – trawy z gatunkami zimozielonymi liściastymi, i to wszystko otoczone kamieniami ozdobnymi, które pokrywają powierzchnie, aby nie dostały się do niej nieproszone rośliny.
Jeżeli masz małą przestrzeń, stwórz z niej coś wyjątkowego. Klasyczna przestrzeń z trawnikiem wygląda jak niezagospodarowany teren. Przynajmniej w Naszych oczach 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *