projekty 2D – najtańszy projekt ogrodu

Dzisiaj ważny temat na nadchodzący nowy sezon.
Projekty 2D i różnica w wycenie projektów przez architektów, która jest z tym związana 

W ubiegłym roku zauważyliśmy, że dużo inwestorów kieruje się przy wyborze architekta krajobrazu nie jego umiejętnościami czy doświadczeniem, a jedynie kosztem projektu. Nie zwracają przy tym uwagi na jakoś wykonania, czas, ani pomysłowość. Projekt ma być prosty, zakładać standardowe, mało twórcze rozwiązania, ma nie być składowy, a po prostu ma pokazywać ile czego potrzeba, żeby zamówić materiały i wykonać wycenę do realizacji.

Dziwi Nas to bardzo, bo przychodząc np. do architekta domów nie oczekuje się od niego najtańszej wersji i braku doświadczenia tylko po to żeby wyliczyć materiał na postawienie ścian domu. Oczekuje się pełnej dokumentacji projektowej, która spowoduje że konstrukcja się nie zawali. My ze swojej strony wybierając projektanta do jakiegokolwiek tematu wybieralibyśmy tylko tych najlepszych, droższych, przygotowujących pełen projekt, aby po latach wiedzieć gdzie przebiegają kable, rury do nawodnienia, albo ile trwałości będzie miał materiał wybrany na start. Zagląda się wówczas w projekt i jest po kłopocie.

Jednak hurtownie z materiałami bądź słabsze firmy nakłaniają do zakupów projektów za 400,00zł, ale nie wspominają już że to koszt jednej kartki papieru, jednego elementu bądź zarysu całości, bez szczegółowych detali czy trójwymiarowych wizualizacji.
Wielu inwestorów, po otrzymaniu takiego jednego rzutu, jest zdziwiona, że nie dostała pełnowartościowego projektu trójwymiarowego w tejże kwocie, a projekt na nic im się zda, bo nie ma nawet wszystkich wymiarów.
No cóż, jaka kwota, taki projekt. Wybór należy do kupujących.
A czy Nasza pracownia wykonuje też takie projekty?
Stety czy niestety ale tak i robimy to z bólem. Nie dlatego, że te wersje są tańsze, ale dlatego, że są mocno okrojone, zawężone i najczęściej dotyczą jednego elementu, np. projektu nawierzchni czy projektu tarasu,  ewentualnie rzutu dotyczącego bardzo, bardzo małego ogródka.
Zatem jeżeli ktoś ma obawy co do ceny projektu, albo chce się dowiedzieć ile będzie kosztować wersja projektu w stylu Pracowni  na jego konkretną przestrzeń to czekamy na maile tutaj i wycenimy na odległość, bez konieczności przyjazdu. Jeżeli natomiast jako klienci macie określony budżet na projekt. dzięki któremu możecie zobaczyć nowy plan zagospodarowania, to od razu napiszcie cenę, a my odpowiemy co się w tej kwocie zmieści i wykonamy projekt według Waszej stawki, a Naszych możliwości.
Pamiętajcie, projekt 2D jest zawsze tańszy. Jeżeli taki Wam wystarcza – proszę bardzo. 
Za rozbudowany, indywidualny, autorski pomysł a do tego wersje trójwymiarową się już płaci więcej i warto mieć to na uwadze. 
Jeżeli nie mamy zmysłu przestrzennego, albo nie potrafimy odczytywać rzutów, warto zainwestować w wersję trójwymiarową, którą później np. możemy powiesić na ścianie w nowym domu jako pierwszy etap zmiany swojego otoczenia 🙂 
Nasi klienci czasami wieszają Nasze wizualizacje na ścianach, aby pamiętać od czego wszystko się zaczęło. 🙂 Zatem może i Ty dołączysz do ich grona? 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *