modernizacja ogrodu wieloletniego

Czy wieloletni ogród zawsze musi wyglądać tak samo?
Każda przestrzeń, nawet ta zrealizowana kilka lub kilkadziesiąt lat temu, ma wiele możliwości wprowadzenia zmian, odnowienia, czy całkowitego przearanżowania. 
Inne założenia były modne wiele lat temu, inne są modne i sprawdzają się dzisiaj. Wiele materiałów nie było kiedyś dostępnych i popularnych, a teraz możemy aranżować przestrzenie nawet z materiałów niepozornie trudnych do wykonania.

Większe możliwości aranżacyjne oraz projektowanie terenów o unikalnym, indywidualnym charakterze, może odmienić każdą przestrzeń jak sobie tylko zażyczymy i wymyślimy.

Dawniej realizowano założenia ogrodowe bazując na stylu i wprowadzeniu dokładnie tego co ma sąsiad. Im bardziej aranżacja podobna była do działki sąsiada tym lepiej, bo sprawdzona, 
Na szczęście teraz im bardziej indywidualne miejsce, im bardziej spójne z zabudową konkretnego domu tym lepiej, bo cała przestrzeń jest dopasowana, a jednocześnie wnętrze domu można przenieść na zewnątrz, i odwrotnie.

Jeżeli uważasz, że masz zrobiony ogród i nic nie możesz w nim zmienić, to wręcz przeciwnie. Możesz wiele, zaczynając od przearanżowania istniejących nasadzeń do całkowitej odmiany kompozycji ogrodu.
Dzisiaj przedstawiamy niewielki ogród, którego kompozycja całkowicie uległa zmianie. Klasyczna wersja ogrodu zmieniła się w nowoczesną enklawę, z elementem wodnym, stałymi ławeczkami i zadaszonym miejscem do siedzenia – nowoczesną altaną.

Lubimy modernizować ogrody, bo widać w nich od razu ogromne zmiany, a ponadto są nieco trudniejsze do zaprojektowania, a my lubimy wyzwania 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *