zagospodarowanie terenu – dlaczego wygląd elewacji jest ważny w kontekście z otoczeniem?

Od lat zajmujemy się zagospodarowaniem terenów zieleni i ogrodów. Na Naszym koncie jest mnóstwo projektów w różnym stylu i o różnej tematyce. Część upubliczniamy, aby pokazać Nasze pomysły i ogólne możliwości terenów zewnętrznych, część natomiast zostaje w archiwum Naszych projektów ze względu na innowacyjność tych pomysłów i ustalenia z inwestorami, aby zachować pomysły do momentu zrealizowania.
W tym roku jednak postaramy się pokazać pomysły, które ze względu na inne sprawy i obowiązki nie zostały wcześniej pokazane. 
Część z Nich jest bardziej wizualna, część rysunkowa (jak ta poniżej), ale zależy Nam przede wszystkim na pokazaniu Naszego spojrzenia na przestrzeń.

Dzisiaj jeden z pomysłów aranżacji elewacji, murków i nawierzchni z wykorzystaniem kamienia poddanego obróbce, w formie plastrów miodu. Projekt został wykonany na konkurs Trawertyn Design, chociaż wysłany w ostatniej chwili 🙂 5 minut przed końcem 🙂 Zabrakło więc trochę czasu na obróbkę, ale wiedząc, że dużo konkursowych pomysłów wygrywało bez specjalnych obróbek, jak zwykle podjęliśmy się zaryzykować – to zresztą Nasze motto życiowe. bez niego żaden pomysł by nie powstał 🙂
Elewacje to temat, który często jest spójny z Naszą pracą i często się nim zajmujemy. W końcu jedno od drugiego zależy i wizualnie teren prezentuje się znacznie lepiej jak budynek jest spójny z otoczeniem. Będąc na etapie elewacji domu czy budynku, warto pomyśleć już o otoczeniu. Jedno z drugim nigdy nie koliduje, ale warto aby były jak jednolita, przemyślana całość. 

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *