pomysł na… spędzanie czasu w zimie

Kiedy przychodzi zima i dzień Nam się skraca, część osób zasypia wraz z wczesnymi godzinami wieczornymi, wchodzi pod ciepłą kołdrę, poczyta coś przed snem, poogląda film i z przyjemnością poczeka do dnia kolejnego.
Dla Nas w pełni sezonu wiosenno – jesiennego zawsze brakuje czasu zatem inaczej powinno to być w zimie. Ten zawód zobowiązuje do życia na wysokich obrotach, szczególnie jak ma się sporo zleceń. bo każdy chce na już, na teraz, natychmiast. Kiedy przychodzi zima, większość firm z branży czas wykorzystuje na odpoczynek, którego nie mają w sezonie.
Powiedzmy, że my też tak robimy;) 
U Nas jednak chyba to wypoczywanie wygląda nieco inaczej 🙂 

Zawsze mamy coś do zrobienia (przez co uważamy, że mamy interesujące życie, bo uwielbiamy jak się dużo dzieje).

Za każdym razem staramy się przekonać potencjalnych inwestorów że grudzień – styczeń – luty to najlepsze i najważniejsze miesiące do wykonania projektów, ale nadal mało kto jest jeszcze do tych miesięcy przekonany.
Wszyscy czekają do wiosny nie zdając sobie sprawy, że na wiosnę Nam telefon dzwoni nawet po 40 – 60 razy dziennie a odbierając każdy telefon i rozmawiając z każdym po 15 minut przynajmniej  to 15 godzin rozmowy przez telefon, bez przerw, każdego dnia. W tym samym czasie musimy wykonać już prace zamówione właśnie teraz – np. w grudniu, więc chyba pomyślimy o automatycznej sekretarce na wiosnę aby w tym roku wszyscy się do Nas dodzwonili. Trudno zatem przekonać te wszystkie dzwoniące osoby, że Nasz czas w grudniu, styczniu i lutym to czas na twórczą pracę projektową, 
Zatem kiedy robienie projektów zimą nie spędza Nam jeszcze snu z powiek, to to co robimy w zimie i co Wam proponujemy na spędzenie fajnie zimowych dni na pewno przypadnie do gustu zarówno aktywnym jak i domatorom.
1. Nauczyć się nowej umiejętności, która do tej pory była trudnością lub wyzwaniem. Zmaganie się z własnymi słabościami to największa życiowa satysfakcja jak już uda się coś osiągnąć. Nowe umiejętności mogą być dla jednych bardzo proste, a dla innych być największym wyzwaniem. Może to być wyszukana potrawa, nauczenie się nowego języka, nauka gry na instrumencie, nauka sportów zimowych, taniec. 
2. Zrobić rozbudowany kurs jednej z nowych umiejętności (tylko nie zawodowej!). Może to być kurs wspinaczkowy, jazdy na nartach, czy skok ze spadochronem (pamiętaj,że najpierw zawsze zaczyna się od teorii). Może być też kurs prawa jazdy, jazdy na motorze, a może rysunku czy malarstwa. Wybór należy do Ciebie, ale w zimie zacznij spełniać swoje marzeni.
3. Podróżować, podróżować, podróżować – tak, to co lubimy najbardziej 😀 Każdej zimy jesteśmy w innym miejscu i Ty też o tym pomyśl. I jeżeli masz 10zł w portfelu i wydaje Ci się, że nie możesz wyjechać bo nie masz za co, to właśnie pomyśl jak to zrobić żeby za 10zł znaleźć się kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania 🙂 siła tkwi w kreatywności 🙂
4. Biegać, ćwiczyć, spacerować. Niektórzy z Naszego otoczenia wiedzą, że Kochamy zimę pod tym względem, a szczególnie kiedy jest śnieżna. Bieganie w śniegu i nawet kilkugodzinne spacery to cudowny, naturalny, dotleniający specyfik, a uczucie klujących igiełek na ciele od mrozu, w momencie kiedy jest gorąco zastąpi każde spa.

5. Zmiana ustawienia mebli w domu, dekoracji, przemalowanie ścian. Tak 🙂 To zajęcie na zimę, które może wciągnąć nawet do późnych godzin nocnych i nie chodzi o to, żeby zamówić od razu ekipę remontową i zmienić cały dom, chodzi o Nasze, samodzielne, twórcze zmiany. Okres Świąt i nadchodzącego Nowego Roku bardzo temu sprzyja, a chwilę po nich są Dzień Babci i Dziadka a następnie Walentynki, więc okazji do zmian wystroju jest mnóstwo.

6. Uporządkowanie życia – zaplanowanie roku, posprzątanie po poprzednim, ułożenie dokumentów, porządki w garderobie, w znajomościach, zrozumienie życia i wszystkich aspektów z roku poprzedniego.
I jeżeli wydaje Ci się, że te 6 punktów to mało to postaraj się teraz połączyć je wszystkie z codziennymi obowiązkami, a miesiące zimowe zlecą Ci tak szybko, że się nawet nie zorientujesz kiedy już  przyszła kolejna wiosna. Licząc od 23 grudnia (czyli dzień przed Wigilią) zostają pełne 3 miesiące zimy, do pierwszego dnia wiosny, więc czasu jest mało. Pora pomyśleć jak miło spędzić tą zimę 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *