co architekt krajobrazu robi w zimie? co Ty robisz w zimie?

Większość osób myśli, że architekt krajobrazu wykonuje swoją pracę tylko od wiosny do jesieni.

To ogromny błąd.

Miesiące od listopada do końca lutego są wręcz idealne na prace dla architekta krajobrazu i kto na tym nie korzysta to popełnia – wcześniej wspomniany – ogromny błąd.

Okres kiedy na zewnątrz robi się zimno jest wręcz wyśmienity dla wielu prac związanych z zagospodarowaniem terenu.
Jest to idealny czas na planowanie, projektowanie, wykonywanie kosztorysów na realizacje rozpoczynające się od wiosny, na pomiary (tak tak – idealny czas na pomiary – rośliny nic nie przysłaniają w trakcie pomiarów, gleba jest zbita, więc nigdzie nie można się zapaść pod ziemie, teren jest przejrzysty i widać na nim wszelkie różnice terenowe, dzięki czemu wszystko można dokładnie przewidzieć zanim rozpoczną się prace realizacyjne), idealny czas na niwelacje i kształtowanie terenów większym sprzętem (koparką, spycharką – bez problemu unoszącego się kurzu i z większą pewnością, że grunt osiądzie przez okres zimy, czy wilgotność gleby nie spowoduje zapadnięcia się koparki).
Zima to 'także’, a może nawet 'przede wszystkim’, idealny czas na prace przy zagospodarowywaniu otoczenia. 
Jak zatem umilić sobie pracę na zewnątrz kiedy mrozy powodują trudności w dłuższym przebywaniu na zewnątrz?
Mamy na to swoje genialne sposoby 😉
Oczywiście nie chodzi tylko o sam ubiór, który powinien być wielowarstwowy, aby zapewnić optymalne przewodzenie ciepła. Nie chodzi również o zbyt nadmierny ruch – on działa tylko przez chwile. Najważniejsze jest rozgrzanie się od środka, a co za tym idzie – potrzebujemy gorącej herbaty, kawy czy gorącej czekolady w idealnie dobranym do Naszego stylu pojemniku.
Kiedy zdarzało Nam się pracować przy temperaturze -25 stopni – tak tak, praca  w takiej temperaturze też jest możliwa i daje najlepsze wspomnienia niż kiedykolwiek – to była zarówno potrzeba ubrać się jak na biegun, bo już 5 minut na zewnątrz mogło zmrozić na cały dzień, jak i niezbędne były gorące napoje.
W takich sytuacjach przydają się termosy i bidony, które utrzymają ciepło.
Naszymi ulubieńcami są gadżety o ciekawym designie. Jednym z Naszych ulubionych wzorów są wzory nowoczesne i naturalne. 
A co jeśli są z np. z bambusa i stali, albo dobrane do koloru stroju, samochodu czy nastroju w ciągu dnia jak te rozwiązania Naszych ulubieńców TUTAJ? Tym bardziej żadna zima, ani żadne zimne dni w przestrzeni nie są dla Nas trudnością.
Baner

Zatem termosy w rękę i do przodu na podbój pracy w zimie 🙂
A urok pierwszego śniegu będzie niepowtarzalny.

Kochamy biegać w śniegu, a Wy?:)

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *