historia ubrana we współczesność

Jak połączyć nowoczesność i dawne założenia?
Można?- można
Najłatwiej jest zniszczyć to co już istnieje i postawić na tym nowe. Nie jest to problem, nie jest to sztuką, to może zrobić każdy.
Sztuką jest wkomponować nowe w stare i tu dla jednych zaczynają się schody, a inni czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie.
My należymy do tej drugiej grupy, bo nie po to działamy w zawodzie, w którym trzeba przede wszystkim myśleć przyszłościowo, żeby w każdym założeniu iść na łatwiznę.
Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania połączone z dawnym stylem, klasycznym, naturalnym materiałem, i wydobycie z tego wszystkiego rozwiązania na miarę współczesności, to jest dopiero ciekawa praca.
Zatem to jak wygląda nowoczesny budynek Brama Poznania i jego najbliższe okolice, budynki które mu towarzyszą, a które warto zwiedzić i zobaczyć, mówią same za siebie – można wszystko, z klasą, ze smakiem z szacunkiem do pracy ludzi, którzy kiedyś wybudowali te mury, budynki, kładli każdą cegłę, układali bruk, sadzili rośliny, które mają teraz wile lat.
Niektórzy boją się nowoczesności, boją się innowacyjnych rozwiązań, nowoczesnych materiałów, postępującej technologii. Boją się, gdyż mają obawy, że nowoczesność to tylko surowy minimalizm, w którym nie ma miejsca na detale. Tak jednak nie jest, a technologia i nowe rozwiązania mają pozwolić nam korzystać z otoczenia najwygodniej jak się da, zmniejszyć ilość codziennych obowiązków i pozwolić abyśmy skupili się na życiu a nie jedynie na pracy. Technologia, innowacyjność i nowoczesność ma Nam w tym pomóc, a nie niszczyć to co już działało. Nie w tym rzecz.
Jeżeli zatem wydaje Ci się, że nie można połączyć zużytej cegły z betonem, kamienia ze szkłem lub drewna ze stalą, to my powiemy – dlaczego nie?
Kto powiedział, że nie można? Jest to w gwiazdach zapisane? 😉
Wszystko można, tylko trzeba chcieć i zastanowić się jak, ale można wszystko.
Poniżej przedstawiamy przykładowe rozwiązanie z Poznania, w jak elegancki sposób można wprowadzić nowoczesne elementy architektoniczne i materiałowe do już zastałych miejsc, wygląda to efektownie i wszystko do siebie pasuje.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *