balkon – dlaczego warto pomyśleć o swojej małej przestrzeni do codziennego wypoczynku

Balkon – własny mini ogród a tak mało wykorzystywany do wypoczynku, tak mało doceniany.
Balkony dają ogromne możliwości aranżacyjne. Są przestrzenią, z której możemy korzystać przez cały rok. Często zadaszone – poprzez balkon będący nad Naszym – otwarte z trzech, dwóch, bądź jednej strony, dzięki czemu możemy stworzyć miejsce odsłonięte od otoczenia.

W nowych zabudowaniach mamy najczęściej do dyspozycji balkony mocno przeszklone i ażurowe, ale absolutnie nie jest to problem, aby nieco je wyciszyć i stworzyć z nich zamkniętą enklawę tylko dla Nas, nie burząc tym samym designu i wizerunku budynku.
Balkon to miejsce gdzie nie tylko możemy odpocząć, ale także trzymać zioła, rozpalić płomień świec czy biokominka, a także zjeść śniadanie, obiad czy kolacje tworząc mini jadalnie. To też idealne miejsce do pracy, przemyśleń i chwili dla Nas samych.
W lecie na balkonie możemy się opalać, późnym wieczorem oglądać deszcze meteorytów popijając chłodne napoje, a w zimie posiedzieć pod kocem z kubkiem gorącej czekolady i podziwiać krajobraz oblany białym śnieżnym puchem.
Nie twórzmy z balkonów jedynie miejsca do przechowywania czy trzymania wózków, rowerów bądź niewygodnych przedmiotów trzymanych w domu.
Jest to dodatkowa przestrzeń – Nasza przestrzeń – w której nikt Nam nie przeszkadza. Miejsce, które może zastąpić Nam ogród bądź duży taras, a jego małe parametry nie są ogranicznikiem przy aranżacji.
Na blogu pokażemy kilka rozwiązań, którymi mieliśmy okazję się ostatnio zająć. 
Dzisiaj zaczynamy od pierwszej aranżacji.
Już niebawem kolejne. A po Nich mały konkurs dla Wszystkich mających balkony, na tegoroczną zimę, czyli do 20 marca 2017r. Szczegóły niebawem.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *