Imponujące nowoczesne wnętrze inspirowane naturą – oczami architekta krajobrazu

Kolejny już temat o Warsaw Spire. Tym razem trochę o wnętrzach.
Wcześniej poruszaliśmy już temat biurowca z zewnątrz, o czym możecie poczytać tutaj oraz placu europejskiego, który otacza budynek, który zachęcamy zobaczyć w tym wpisie tutaj.

Dzisiaj pora wejść do środka, bo skoro już mamy okazje być w tej okolicy, to nie można przegapić zobaczenia tego, co kryje się wewnątrz.
W jednym zdaniu można ująć to tak – wnętrze jest imponujące!
Pomysłowość architektów jest strzałem w dziesiątkę. Niebanalne pomysły, przesyt (w pozytywnym słowa znaczeniu)  faktur, od których nie można oderwać wzroku, a do tego wyszukany design i wiele akcentów zaczerpniętych z natury, to naprawdę pokazanie, że wnętrze to nie tylko proste linie, standardowe krzesełka w poczekalni, czy minimalizm w jednolitej fakturze.
A skoro architekt krajobrazu wchodzi do takiego wnętrza to co widzi?

Widzi to co uwielbia najbardziej – odbicia, roślinność, nowoczesność, przenikanie się faktur, płynne przejścia z poziomu do pionu, i przede wszystkim – brak zachowawczego projektowania, co nadal jest ogranicznikiem wielu projektantów, a to przecież oni są osobami, które mają nadać życiu rozmachu.
Gdybyśmy mieli interpretować to wnętrze po swojemu, to widzimy w nim wiele inspiracji naturą. Widzimy wejście krajobrazu w przestrzeń potencjalnie zamkniętą. Sufit – który niekiedy wygląda jak trójwymiarowy, chociaż konstrukcja zbudowana jest na jednej płaszczyźnie, Nam kojarzy się z układem tkanek widzianych pod mikroskopem. Genialne fotele, które dodają skrzydeł, to urocze delfiny. Jasność, biel i światło wytwarzające we wnętrzu pozytywny odbiór, o każdej porze dnia powodują że można czuć się tu dobrze. Wprowadzenie elementów naturalnych w kawiarni Daft Cafe – w postaci podłogi, stołów i stolików o ciepłych w dotyku i odbiorze obiciach, zielonej ścianie z roślin, która wręcz otula przestrzeń kawiarni, a do tego mnóstwo lustrzanych akcentów, które odbijają całe założenie, powiększają wnętrze i powodują że jest ono takie fascynujące i stale zmieniające swoją codzienną kompozycje, to naprawdę odważne połączenia, na które zawsze czekamy i które sami uwielbiamy proponować w swoich założeniach.
Reszty nie będziemy już opisywać, zdjęcia powiedzą Wam wszystko. Mamy nadzieję, że odwiedzicie Warsaw Spire, skosztujecie pysznego jedzonka i napojów w kawiarni (co również Nam się udało i bardzo polecamy) i będziecie wracać w tą przestrzeń z taką samą przyjemnością jak i my 🙂
Kto wie, może do zobaczenia przy Warsaw Spire 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *