inspiration day 2016 w Szczecinie za Nami – nie mogliśmy przegapić takiego wydarzenia :)

Tydzień temu w Szczecinie odbyła się już druga edycja Inspiration Day. 
Oczywiście nie mogło Nas tam nie być. Rok temu ten dzień odmienił w Nas wszystko, więc i tym razem poszukiwaliśmy inspiracji na kolejny rok.
Jak zwykle nie zawiodły Nas ciekawe wypowiedzi prelegentów i sama ich obecność. Zarówno były chwile wzruszenia, jak i radości, entuzjazmu i smutku, ale najważniejsze co można było wynieść z tego dnia, to wiele zrozumienia, pokory i szacunku, szacunku do wszystkiego i wszystkich.
Źródło
Każdy kto uważa, że nie można czegoś zrobić, osiągnąć, trzeba mieć mnóstwo znajomych lub worek pieniędzy, aby w ogóle rozpocząć drogę do swoich marzeń, celów czy rozwijania firmy, pomysłów, pracy, na pewno zmieniłby zdanie po tym dniu i każdym wypowiedzianym na wydarzeniu zdaniu.
Wiele jest ludzi oceniających, ale nie rozumiejących. Wiele ludzi wydaje opinie nie chcąc poznać danej osoby. Wiele osób uważa, że kilka informacji o kimś to już znajomość na miarę codziennej przyjaźni. Wiele osób uważa, że musi pięknie wyglądać, mieć zgrabne ciało, ciągle pokazywać swoje silne strony, żeby być akceptowanym, lubianym i żeby w życiu cokolwiek osiągnąć.
Ale to nie w tym wszystkim rzecz. 

Dzień Inspiration Day właśnie to pokazał. Pokazał, że nie musimy wyglądać idealnie, aby osiągnąć sukces, być popularnym, czy znaleźć ludzi, którzy Nas zaakceptują, albo zrealizują z Nami wizje, będą towarzyszyć na drodze do sukcesu.
Pokazał również, żeby nigdy się nie poddawać, myśleć z rozmachem, i że w życiu porażki nie powinny być przyczyną Naszej rezygnacji, a trudności czy wielkie założenia można rozwiązać inaczej niż początkowo przypuszczaliśmy.
Źródło
Uświadomił również, że nikogo nie powinniśmy oceniać, ani patrzeć na niego przez pryzmat pracy którą się zajmuje, bo to jaką prace wykonujemy to często wybór z pasji, wybór z konieczności, lub wybór z ciekawości. Praca to tylko to co pozwala Nam się utrzymać, ewentualnie zostawić coś po sobie, ale to nie praca opowiada o tym jakie mamy cechy charakteru, jacy jesteśmy, jakie wartości sobą prezentujemy i dlaczego doszliśmy do tego a nie innego punktu w życiu. Nie każdy może poznać Naszą drogę – narodziny, dzieciństwo, okres młodzieńczy, dojrzewanie czy etapy budowania własnego życia. Czasami sami nie chcemy do niej wracać czy o niej mówić, bo to już było – dobre czy złe – minęło, a to co prezentujemy sobą w danej chwili mówi o Nas samych. I tak jak obrazują to  słowa Szymona Hołowni – przeszłość już była, przyszłość nie wiadomo czy będzie, ale mamy tylko dzisiaj i to dzisiaj jest wyznacznikiem tego jak będzie wyglądać nasze życie, jakimi ludźmi jesteśmy.
Źródło
W tym roku lista prelegentów składała się ze znanych i jeszcze nie do końca znanych wszystkim osób. Ale to nie kwestia popularności a wartość przekazu i ludzkiego podejścia do życia pozwoliła wprowadzić słuchaczy w tak duże skupienie, że na każdym wykładzie zapadała całkowita cisza, a niektóre wystąpienia zakańczały się owacjami na stojąco lub wielokrotnymi owacjami w trakcie wystąpienia jak to było w przypadku wystąpienia Jurka Owsiaka.
Część osób (szczególnie nie uczestniczących w wydarzeniu) powiedziałaby – tą osobę lubię, tej nie, tą lubię, a tej nie. Słowa wypowiadane na podstawie opinii ukształtowanej na bazie informacji z różnych źródeł, mają się najczęściej nijak do tego co jest prawdą, do tego kiedy mamy okazje poznać daną osobę, porozmawiać z nią, stanąć obok niej, spojrzeć prosto w oczy, posłuchać co ma do powiedzenia i naprawdę zrozumieć jej spojrzenie na świat. To właśnie dla osób, które wydają opinie na temat innych, plotkują, niszczą komuś dobre imię, wizerunek – Inspiration Day  to idealne wydarzenie, aby spokornieć, zmienić takie złe nawyki i posłuchać ludzi, którzy z różnymi opiniami na swój temat muszą się mierzyć na co dzień, a mimo to – nie poddają się. 
Źródło
Ci, którzy są otwarci na różne wartości, otwarci na człowieka a nie na opinie o nim, otwarci na podejście ludzi do świata i siłę jaką w sobie mają, są w stanie powiedzieć – nie oceniam – chce poznać, i to właśnie oni najczęściej siedzą na tej sali – ludzie chcący osiągnąć i zrozumieć więcej, poprawić swoje życie, naprawić błędy, wybaczyć przeszłość i iść ku przyszłości, ale teraz.. dzisiaj. 

ps. cieszymy się, że jesteśmy na wszystkich powyższych zdjęciach i mamy niezapomnianą pamiątkę z tego wyjątkowego pełnego wrażeń dnia. Może ktoś dostrzeże 😉

ps.2 Czekamy z niecierpliwością na kolejny rok 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *