Chelsea Flower Show 2016 – o mały krok od wizyty :)

W tym roku Pracownia miała możliwość uczestniczyć w największym wydarzeniu targowym dla architektów krajobrazu i wszystkich pracujących i zainteresowanych budową terenów na zewnątrz.
Sytuacje życiowe niestety troszkę pozmieniały Nasze plany i nie udało Nam się dotrzeć na Chelsea, ale widocznie los ma dla nas inne plany, a my w tym roku kierujemy się zasadą, że nic nie dzieje się bez powodu i wszystko jest po coś.Poza tym co się odwlecze to nie uciecze, więc na razie ciągle Chelsea na liście Naszych marzeń, a dzisiaj zaprezentujemy aranżację z tego roku oczami innych.

Źródło

Nie możemy tego tematu pominąć, bo jest to jeden z najważniejszych wydarzeń, które Naszym zdaniem pokazują jak powinny wyglądać ogrody m.in. także w Polsce. Niestety ciągle jeszcze jesteśmy daleko od tego (nad czym mocno ubolewamy) i wielu inwestorów nie jest w stanie zaryzykować, aby tego typu rozwiązania wykonać u siebie na ogrodach czy w terenach zieleni. 
Źródło

Źródło

My się jednak nie poddajemy i będziemy proponować dalej rozwiązania na taką skalę, by móc oglądać Nasze polskie tereny właśnie z rozwiązaniami pełnymi możliwości, łączeń materiałowych i wielu form architektonicznych, aby z przyjemnością się takie tereny użytkowało.

Na świecie architektura krajobrazu jest traktowana na równi z wyszukanymi wnętrzami czy architekturą, jest sztuką samą w sobie, elementem wizerunkowym gospodarza danego terenu, a do tego łączy ze sobą określone funkcje i materiały. W Polsce jest często traktowana niestety tylko jako forma uporządkowania terenu, z wyborem jednego gatunku materiału i kilkoma standardowymi nasadzeniami czy dużą połacią trawnika. Zdajemy sobie sprawę, że jest to często kwestia finansowa, ale w ostatecznej formie koszty są często porównywalne. Wystarczy tylko dobrze przemyśleć istotne kwestie.

Poniżej wiele z rozwiązań, które swobodnie i bez problemów sprawdziły się zarówno w polskim klimacie jak i byłyby bardzo łatwe do realizacji. Może zajęłyby nieco więcej czasu, bo trzeba by było poczekać na wykonanie niektórych elementów, ale sama realizacja z ich składowymi naprawdę szybko by się udała.

Zatem kto chętny na coś równie innego w swoim terenie? 🙂 Zapraszamy do współpracy tutaj
Pamiętajcie – najpierw zaprojektujcie, a później oszacujcie koszty, bez tego każda realizacja wydaje się kosztowna, więc nie kończcie tylko na trawniku.

Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *