plac zabaw w nowoczesnym ogrodzie nie tylko dla dzieci

Plac zabaw w nowoczesnym ogrodzie to nie lada wyzwanie. Często zajmuje dużo miejsca, a elementy wizualnie nie są dopasowane do całego założenia.
Baseny, huśtawki, trampoliny, zjeżdżalnie, ścianki, domki, piaskownice to wszystko co przysłania kompozycje całego ogrodu, a jest umieszczone najczęściej na chwilę, na kilka miesięcy bądź lat.
Warto zatem pomyśleć o placu zabaw we własnym ogrodzie w innej kategorii. W kategorii placu zabaw dla siebie, a nie tylko i wyłącznie dla dzieci. Wprowadzić elementy, z których będziemy korzystać nie niszcząc wizerunku ogrodu, czy bez konieczności przerabiania terenu po zakończeniu jego użytkowania.Poniżej prezentujemy kilka bardzo ciekawych aranżacji placów zabaw lub elementów, dzięki którym możemy wypoczywać aktywnie, ale wkomponowanych w styl, teren i pozostałe funkcje w ogrodzie.
Zjeżdżalnia w skarpie, lina bądź ściana do wspinaczki, tablica do rysowania jako fragment ogrodzenia, piaskownica lub trampolina wkopane do gruntu (aby nie niszczyły trawnika na którym są ustawione), czy plac zabaw ujednolicony z ogrodzeniem, to warte uwagi rozwiązania, które można przenieść do własnych terenów.

Miłego oglądania. 🙂

Źródło

Źródło

Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *