hotel Dana w Szczecinie oczami architekta krajobrazu – luksus w pełnej klasie

Niedawno Pracownia miała okazję gościć w hotelu Dana w Szczecinie.
Zachwycił Nas urok tego miejsca i przede wszystkim to, jak w przemyślany i wyjątkowo luksusowy sposób połączono nowoczesne materiały z wyszukanym stylem.
Jest to jeden z nielicznych hoteli, który może poszczycić się nietypowymi łączeniami, materiałami i dla wielu osób niby niemożliwymi do połączenia elementami wyposażenia. 

Większość hoteli skupiła się w ostatnich latach na minimalizmie i nowoczesności, z jak najmniejszym użyciem materiałów i kolorystyki. Prostota to główny kierunek większości hoteli, ale to właśnie hotele pozwalają na aranżację przestrzeni w jakiej często nie przebywamy na co dzień, a tym samym daje większe możliwości aranżacyjne i wyszukane rozwiązania. 
Warto zatem aranżować hotele w taki sposób, by każdy odwiedzający chciał tam powrócić nie tylko ze względu na nocleg, ale także ze względu na chociaż chwilowe przeniesienie się do innego świata, wypoczynek i wrażenia jakie może ze sobą z niego zabrać do domu. W hotelu Dana właśnie taki inny świat odczuwamy i wychodzimy z niego pełni optymizmu, nawet kiedy za oknem jest ogromna ulewa jak w dniu kiedy w hotelu byliśmy.
Nie udało nam się zwiedzić i zobaczyć pokoi hotelowych, ale mamy nadzieję że będziemy mieć jeszcze taką okazję, bo zapewne są równie wyjątkowe jak reszta pomieszczeń 🙂
Dzisiaj natomiast przedstawiamy fragmenty wnętrz z ostatniej wizyty i tym samym chcemy zobrazować, że nowoczesność to nie tylko surowy minimalizm.
Sami zobaczcie, zwracając uwagę na detale.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *