niewymagający krajobraz przy biurowcach, z użyciem drewna i kamienia

Kamień i drewno – to co pracownia lubi najbardziej 🙂
Tak zaaranżowana przestrzeń publiczna przy biurowcu to ideał 🙂 Elegancja, prostota, styl, pomysł, a przede wszystkim aranżacja placu, w której nie dominuje trawnik czy mocno ukwiecone rabaty jak często mamy możliwość oglądać w miejskich przestrzeniach.
Nierówny kamień i nowoczesna deska, do tego minimalistyczne elementy wyposażenia i niewymagające rośliny, które nie potrzebują dużego nakładu pracy przy pielęgnacji (czego obawia się każdy inwestor terenów miejskich) to idealny przykład jak z pomysłem zaprojektować teren, w który nie trzeba będzie ingerować. Teren, który łączy nowoczesność i klasyczne rozwiązanie z użyciem kamienia. Miejsce wypoczynku, zrelaksowania się i możliwość chłonięcia ciszy w miejskim zgiełku i natłoku pracy.

Naszym zdaniem jedno z ciekawszych aranżacji terenu, w przestrzeni publicznej, który nie dość, że 'musi’ wyglądać przez cały rok ze względu na zmniejszenie częstotliwości pielęgnacji takich terenów około biurowych i stałego ich doglądania, to przede wszystkim ze względu na brak powielania już istniejących rozwiązań czy materiałów, i zaryzykowanie z wprowadzeniem ścieżki z łupków kamiennych.

Podziwiamy i gratulujemy przemyślanej formy projektantom i wykonawcom założenia., mimo minimalistycznego rozwiązania. W tym przypadku minimalizm jest zrozumiały, gdyż otoczenie go uzupełnia. Plac możemy zobaczyć w Poznaniu.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *