ogród na skarpie, ogród tarasowy, teren z różnicą wysokości – dlaczego wymaga wkładu doświadczonego architekta krajobrazu?

Działki na skarpie, domy o nietypowym rozwiązaniu na urozmaiconym ukształtowaniu terenu oraz ogrody tarasowe, to wyzwanie nie tylko dla inwestorów, ale także dla projektantów i wykonawców.

Wymagają bowiem często większych inwestycji niż tereny o jednolitej wysokości, a także istotnych przemyśleń dotyczących przepisów związanych z ukształtowaniem skarp i rozwiązań budowlanych jakie na terenie można zastosować.
Do tego funkcjonalność terenu, aby można było z niego korzystać, forma wizualna – aby dobrze się prezentował, oraz zaaranżowanie terenu z uwzględnieniem tematów problematycznych, jak podmuchy wiatru, inne warunki atmosferyczne na różnych poziomach (tak się czasami zdarza), i wiele, wiele innych tematów, jakie trzeba przewidzieć na etapie projektowym.
Dlaczego zatem do takiego rozwiązania potrzebna jest wiedza i doświadczenie architekta krajobrazu, który ma na swoim koncie tematy z zakresu ogrodów czy terenów zaprojektowanych na skarpach?

ogród tarasowy
ogród na skarpie, ogród na pochyłym terenie

Dlatego, że nie każdy wie z czym to się wiąże, nie każdy się takich tematów podejmie, i nie każdy będzie chciał je zrealizować.
Pracownia specjalizuje się w terenach trudnych i mocno ukształtowanych. Takie tereny są bowiem bardziej wymagające, ale ich realizacja daje ogromną satysfakcje i piorunujące efekty końcowe. Ponadto, mimo że inwestycja może przedłużyć się w czasie, bo często wymaga etapowego prowadzenia prac, to warto w nią zainwestować raz a porządnie, dlatego że skarpy lubią się buntować i mogą nie raz zepsuć humor – nie jeden inwestor może znać ten problem.
Zatem i w tym sezonie zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mają tereny o różnym układzie.
Zaprojektujemy, zrealizujemy, doradzimy – co, gdzie, jak i po co należy wykonać, aby nie mieć z takim terenem problemów w przyszłości. Zapraszamy tutaj
ogród tarasowy
ogród na skarpie, ogród tarasowy, trudny teren

ogród tarasowy
ogród tarasowy, ogród na skarpie, ogród nowoczesny

Może zainteresuje cię jeszcze to:

2 komentarze

  1. Takie ogrody na skarpie czy tez na dachu to genialna sprawa. chciałabym taki mieć, ale domyślam się, że nie jest to tanie przedsięwzięcie ;/

  2. Od dawna podobały mi się ogrody na skarpie, więc aby choć trochę odtworzyć ten klimat, na tyłach działki wykonaliśmy lekkie zniesienie terenu, w którym mamy wydzielone stanowisko na grilla. Całość osłoniliśmy od reszty terenu roślinami, zostawiając tylko małe schodki z kostki granitowej. Przyznam, że bardzo cieszy mnie ta namiastka ogrodu tarasowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *