ściany we wnętrzach – jak uliczny efekt

W przestrzeniach publicznych, ściany wewnątrz budynków wpływają na Nasze samopoczucie. Jednym z najciekawszych rozwiązań ścian głównych w galerii handlowej jest rozwiązanie w Poznaniu. Stary Browar – popularny, znany i jeden z największych i ciekawszych rozwiązań w mieście, a zarazem rozwiązanie przemyślane, wyszukane, funkcjonalne, interesujące i łączące w sobie różne style, różne materiały i różne rozwiązania, powodują że przebywanie w takim centrum i zakupy stają się przyjemnością. Mało kiedy się tak dzieje. Większość centrów handlowych jest rozwiązana minimalistycznie i dość jednakowo. Mało kiedy wnętrza galerii handlowych wyróżniają się większą ekspresją i przemyśleniem funkcjonalnym. Przez to zakupy stają się męczące, ucieka dobra energia, a sztuczne oświetlenie uniemożliwia dostęp do światła dziennego i męczy oczy.

Aranżacja wnętrza galerii powinna być zatem jak najbardziej przybliżona do naturalnego środowiska w jakim żyjemy na co dzień. Odniesienie wnętrza i ścian do ścian budynków, kamienic, które mijamy na co dzień, w miejskich przestrzeniach, od razu wpływają lepiej na zakupy i chęć przebywania w galeriach handlowych.

Ściany z cegły i połączenie stali, są tym co kochamy najbardziej – połączeniem nowego ze starym. 
Umiejętność przeplatania się ze sobą tych dwóch okresów to nie lada wyzwanie projektowe, ale lubimy takie najbardziej i podziwiamy twórców Starego Browaru. 
Widać w nim ogrom pracy, zarówno na etapie projektowym, jak i realizacyjnym. Projektanci i wykonawcy mogą być dumni z tak ciekawego założenia.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *