nowoczesna fontanna – atrakcyjna nawet zimą

W przestrzeniach publicznych fontanny, to bardzo popularny temat. Woda w krajobrazie zawsze robi wrażenie, a fontanny skupiają w jeden punkt większą grupę ludzi. Tym samym  warto, aby były atrakcyjne nie tylko w pełni sezonu, kiedy są czynne, charakteryzują się wodnymi układami i szumiącą wodą.

Warto również, aby sama ich forma była interesująca, bo dzięki temu można korzystać z fontanny o każdej porze roku i nie jest ona martwym punktem w krajobrazie.

Fontanna na Placu Wolności w Poznaniu, jest przykładem, że nawet zimą można z niej korzystać. Szkło, stal i drewno użyte do budowy fontanny, powodują, że jest ona nowoczesna a zarazem nawiązuje do naturalnych mostków i tarasów nadwodnych. W nocy oświetlona, w lecie umożliwia opalanie się i relaks na drewnianym podeście. 
Przy projektowaniu i realizacji fontann warto używać interesujących form i materiałów, które będą atrakcyjne przez cały sezon. Warto również stosować wiele dysz fontannowych czy kaskad wodnych, gdyż to one urozmaicą wodny akwen w pełni sezonu.
A oto kilka ujęć z wizyty na Placu Wolności.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *