Elewacja – zmienia wygląd krajobrazu

Wielokrotnie w Naszej pracowni zajmowaliśmy się zaprojektowaniem elewacji budynków.
Dlaczego architekt krajobrazu projektuje również elewacje? 
Przede wszystkim dlatego, że elewacje to też część zewnętrznego krajobrazu i ma istotny wpływ na odbiór i dopasowanie otoczenia.
Dzisiaj nie będziemy opisywać jakie elewacje przyjmują się najbardziej oraz co warto na elewacje zastosować, aby wyglądały oryginalnie i elegancko, bo wszystko zależy od bryły budynku.
Raczej dzisiaj chcemy pokazać jak elewacje wpływają na otoczenie i na Nas.
Chcemy zobrazować, że kolorowe elewacje, które tak często są krytykowane, nie we wszystkich przypadkach wyglądają źle, a wręcz przeciwnie, mogą dodać trochę wyrazu i siły wśród innych zabudowań. 
Oczywiście nie każdy budynek (szczególnie o funkcjach mieszkalnych wielorodzinnych) może wyglądać w nietypowy sposób, bo nie będzie to ani korzystne dla niego, ani dla Nas – odbiorców, ale budynki użyteczności publicznej – czemu nie?
Oto kilka elewacji, które wyróżniają się wśród innych,na przykładzie Złotych Tarasów w Warszawie i biurowców, a przez to również zostają w pamięci.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

5 komentarzy

  1. A co myślicie o elewacji domu w stylu rustykalnym, a dokładnie mam tutaj na myśli o klinkier, czyli te tak małe cegiełki klinkierowe. Jak dla mnie niesamowicie to wygląda i na pewno się na to skuszę 😉

  2. Ostatnio bardzo modne stały się elewacje z drewna. Jesteśmy właśnie na etapie budowy domu i chyba zdecydujemy się z mężem nad tego typu elewacją 😉

  3. Wow, ta elewacja robi wrażenie! Jednak nie zdecydowałabym się na taką elewację na domu ;/ To już byłoby jedno wielkie przegięcie. Z mężem postawiliśmy na elewacje kamienne i wygląda genialnie 🙂

  4. Rzeczywiście te elewacje się bardzo wyróżniają. Jak dla mnie cegła elewacyjna to świetnie rozwiązanie, jeśli chce się uzyskać oszałamiający efekt, a w przyszłości być może zmieniać kolorystykę.

  5. Oj tak, elewacja domu, mieszkania i nie tylko to ważna kwestia. Mi marzy się rustykalny klinkier elewacyjny na domu! Na pewno będę miała dom w takim właśnie stylu ;D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *