teatralne scenografie w terenach miejskich

Z czym Nam się kojarzy teatr?
Ze sceną, sztuką, przedstawieniem.
Teatr ma wzbudzić emocje, ma wprowadzić w świat fikcji literackiej, z którą się utożsamimy w danej chwili.
Zatem jak powinno wyglądać teatralne otoczenie?
Przede wszystkim charakteryzować się 'scenografią' przyciągającą wzrok, mieć ukryte wejście i wyjście, tworzyć formę ulicy – nietypowymi elementami małej architektury, dawać przesłanie – jak cytat na elewacji w prezentowanym przykładzie, ma jednoczyć ludzi na wspólnych fotografiach, ma pozwalać czuć się jak na scenie z charakterystycznymi, kolorowymi rekwizytami w tle.

Przestrzeń wokół teatru we Wrocławiu, zawarł wszystkie niezbędne elementy nawiązujące do funkcji, którą przedstawia.

Mimo tego, że nie jesteśmy w środku, to już czujemy się jak w teatralnej przestrzeni.
Ciągi komunikacyjne zrobione ze smakiem i odpowiednią funkcją, nowoczesny budynek z elewacją pokrytą kamieniem, o jasnych, pozytywnych barwach i znaczący cytat na oknie „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.
Cytat, który po przeczytaniu, od razu wprowadza w Nas zadumę i przemyślenia, i pozwala pomyśleć ile razy w życiu stajemy w obronie innych, stajemy za drugą osobą, myśląc że ona stanie za Nami. Później większość z Nas się zawodzi.

Zapewne każdy z Nas, każdego dnia zastanawia się, czy mimo tego, że stajemy za wszystkimi, a szczególnie za tymi dla Nas ważnymi i bliskimi, w każdej dla nich trudnej sytuacji, to czy oni staną za Nami kiedy będziemy ich potrzebować…?
Uważamy, że tak znane, a proste przesłanie, jest idealne i odpowiednie w obecnych czasach i zawsze pozwala Nam przemyśleć własne życiowe sytuacje. 
Może w przestrzeniach miejskich pora wprowadzić więcej życiowych, krótkich, treściwych cytatów?

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *