kamień w głównej roli – wapień murowy – uczucie lata w zimowe dni

Dzisiaj w radiu słyszymy, że wraca zima. Chociaż czy ona w ogóle odeszła? 🙂
Ale czego się nie robi, aby w zimie poczuć powiew energetycznej wiosny? 
Szuka się czegoś co się Nam z tymi chwilami kojarzy – wraca się do przeszłości, ogląda fotografie z lata, planuje się ferie zimowe w ciepłych krajach, albo planuje wakacje 2016 roku. Gorzej ze słońcem o tej porze, słońcem pełnym ciepłej barwy i dłuższymi dniami (chociaż i tak zbliżamy się do dłuższych dni), ale słońce też poniekąd możemy zastąpić różnymi alternatywami.
Jak zatem jeszcze można ocieplić sobie dzień kiedy wszystkie powyższe 'ocieplacze' nie zdają egzaminu, a Nam jedyne co się chce to spać, jesteśmy zrezygnowani i nie możemy się skupić na konkretnych działaniach, bo brakuje Nam nowej energii?
Proponujemy aranżacje, w których użyty został kamień – wapień, a jeżeli nie mamy czego zmieniać czy aranżować we własnym otoczeniu, to zachęcamy do popatrzenia na inspirujące rozwiązania, które się wapieniem wyróżniają.
My dzisiaj pokazujemy mury, murki, aranżacje z wapienia murowego, który był używany wiele, wiele lat temu. Wawel w Krakowie zaskoczył Nas pod tym względem wyjątkowo. 

Jak można zauważyć, nawet pod przykryciem śniegu ma się poczucie ciepłego klimatu. 
Nas mury zachwyciły także z innego względu – że ktoś kiedyś, mając do dyspozycji naturalne, pełne wdzięku niepowtarzalne materiały, wybudował tak zdumiewającą architekturę, która jest tak wytrzymała, trwała i atrakcyjna o każdej porze roku, że powinna być wzorem do naśladowania w obecnych czasach i rozwiązaniach na miarę nowoczesnych wyzwań. 
Nowoczesne podejście właśnie tym się powinno kierować, aby włożyć w aranżacje więcej wysiłku i pozostawić po sobie coś równie trwałego, dzięki czemu kolejne pokolenia będą uważać za wartościowe pod każdym względem. 
Zatem tego i sobie i innym życzymy, by przenosić swoje wizje w rzeczywistą, realną przestrzeń nie bojąc się inności i innowacyjności, a mając przede wszystkim na uwadze, aby Nasze obecne wizje przetrwały na lata, a nie tylko na kilka sezonów.
Trochę zdjęć z Wawelu poniżej. Miłego oglądania 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *