widoki z wysokości – tym razem zima w Krakowie

Wczoraj trochę na blogu pojawiło się zimowej szczecińskiej aury, której już z każdym dniem jest coraz mniej, więc dzisiaj trochę zimy z Krakowa, 5 dni temu.
Jak śnieg przykrywa ziemię, to wszystko jest takie ładne, uporządkowane i czyste. Uwidaczniają się detale lub faktury ścian, widać wielkość i rozłożystość koron drzew, a także dalekie widoki.
Zima w ogóle jest czasem kiedy większość osób chowa się do pomieszczeń, mało wychodzi, a najlepiej każdy z Nas spędziłby czas pod ciepłym kocem z pyszną kawą czy gorącą czekoladą robiąc sobie, tak jak to robi zima, czas spoczynku. 
My jednak zachęcamy do wychodzenia właśnie wtedy kiedy jest zimno. 
A dlaczego?
Między innymi dlatego, że możemy zobaczyć świat w szerszej perspektywie. Liście drzew nie przysłaniają Nam bowiem dalekich widoków, nie zasłaniają ciekawych elementów, świat robi się wizualnie większy, szerszy, bardziej przezroczysty.
Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć widok z Wawelu, ale także zauważyć, że w okresie letnim, większość tych samych kadrów byłaby całkowicie przysłonięta przez drzewa. Tak jest z każdą przestrzenią, która Nas otacza, więc aby nie przegapić czegoś cennego w swoich miastach, co kryje się w lecie wśród innych rzeczy, zacznijcie częściej wychodzić w zimie. Naprawdę warto.
Tylko pamiętajcie żeby się ciepło ubrać, bo dłuższe spacerowanie wychładza bardziej niż standardowe przejście z punktu A do B. A już wielogodzinne zwiedzanie wymaga więcej wysiłku.
Miłego oglądania 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *