Narodowe Forum Muzyki – muzyka w architekturze krajobrazu

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu to kolejny budynek, który zrobił na Nas spore wrażenie, a patrząc bardziej szczegółowo – zachwycił Nas nie tyle sam budynek, ale również kompozycyjne wprowadzenie go do przestrzeni otaczającej i natury już wcześniej istniejącej.
Cała elewacja jest tak przemyślana i dobrana materiałowo i kolorystycznie do sąsiednich elementów, że razem robią piorunujące wrażenie. Szkło – jako, że pokrewne z kolorami wody – powoduje, że odbiór jest oczywisty – wprowadzone barwy w budynku są zaczerpnięte z natury. Właśnie w taki sposób architektura powinna się spajać z architekturą krajobrazu. Tylko w takich kompozycjach czuć pełną harmonię otoczenia i przemyślany ład przestrzenny.
Mamy nadzieję, że każdy teren przy nowo powstałych budynkach będzie odznaczał się podobną klasą, a zagospodarowany teren wokół nie będzie kopią innych terenów z powtarzającymi się gatunkami roślin lub nie będzie aranżowany 'jak najtaniej', lub przez upartość kogoś niedoświadczonego, kto zagospodaruje teren według własnego gustu, dalece odbiegającego od architektonicznego założenia.
Na tej przestrzeni ewidentnie widać rękę architekta krajobrazu, z czego się bardzo cieszymy i podziwiamy.
A żeby nie było – nie możemy pominąć kwestii najistotniejszej – napisać o istotach najważniejszych i pomocnych w każdym wydarzeniu – orkiestra krasnali pilnuje aby przestrzeń była stale atrakcyjna i wnosiła muzyczne przesłanie o każdej porze roku.
Spojrzeliśmy jak prezentuje się Forum Muzyki z ich perspektywy. Nie sądzicie, że wygląda wyśmienicie? 🙂
Dużo fajnych zdjęć poniżej. Zapraszamy do oglądania 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *