nieuczciwa konkurencja – wierni fani Naszej firmy

Od czasu do czasu piszemy o zawodzie architektów krajobrazu i sprawach związanych z codziennymi sytuacjami pojawiającymi się na różnych etapach prowadzenia firmy. 
Z wieloma z nich utożsamiają się firmy z innych branż czy dziedzin, które w mniejszym lub większym stopniu wykonują różne założenia na zlecenie.
Dzisiaj zatem o nieuczciwej konkurencji – wszystko o nich i dla nich 🙂

Czym jednak różni się uczciwa konkurencja od nieuczciwej?

Uczciwa konkurencja to ta, która lubi i chce współpracować mimo że jest w tej samej branży lub branży pokrewnej i szanuje tą współpracę oraz dba o nią na każdym szczeblu, rozwija się dlasiebie a nie z myślą o dopieczeniu innym, a nieuczciwa konkurencja to ta która wymyśla różne nieuczciwe sytuacje, mówi nieprawdę, podbiera klientów, źle opiniuje, robi po prostu wszystko aby zaszkodzić konkurencji, a później czerpać z tego korzyści dla siebie, sądząc że prawda nigdy nie wyjdzie na jaw (dziwne że nieuczciwa konkurencja nie zna zapisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji ).
My mamy dużo nieuczciwych konkurentów, którym wydaje się że nie wiemy o ich poczynaniach (to jest zawsze najśmieszniejsze ). 
W tym roku doszliśmy do wniosku, że jak ktoś z nieuczciwej konkurencji tak bardzo Nas obserwuje, wymyśla na Nas strategie, kopiuje Nasze poczynania i każdy kolejny krok, to musi być Naszym wiernym i wielkim fanem 🙂 
Schlebia Nam to Wasze ciągłe zainteresowanie (nie będziemy kierować słów do każdego z Was osobiście, bo jeszcze byście za bardzo się ucieszyli jako wierni fani ). 
Musimy przyznać że macie świetny gust, że tak kochacie Naszą firmę, kopiujecie Nas lub chodzicie za Nami krok w krok, i tyle o Nas mówicie, chociaż nie zamieniliśmy nawet słowa ze sobą od miesięcy czy lat 🙂 Jesteśmy Wam za to niezmiernie wdzięczni. 
Wybaczcie, ale my się tym samym nie odwdzięczymy, bo Nasz gust również jest wysoki 🙂
Dziękujemy Wam za pomoc w stałym rozwoju Naszej firmy. Dziękujemy za wydawanie opinii na Nasz temat (w końcu to dla Nas reklama), za odebranie bądź zniszczenie kilku zleceń, za zniszczenie relacji zawodowych i osobistych, za działania za Naszymi plecami, które rzekomo miały Nas zniszczyć. 
Dziękujemy za to, że to wszystko wzięliście na siebie, bo pomogło to Nam pozbyć się wielu niekorzystnych dla Nas sytuacji i spraw, i zapewne Wy będziecie zadowoleni z tychże wyborów, o czym przekonacie się po pewnym czasie 🙂 
Schlebia Nam, że zależy Wam na Naszym stałym rozwoju i jesteśmy dla Was wzorem do naśladowania. 
Mamy nadzieję, że jak coś będzie jeszcze dla Nas niekorzystnego w przyszłości to Wy będziecie czujni, odbierzecie to Nam i chętnie się tym zajmiecie i weźmiecie na swoje barki, a my w tym czasie skupimy się dalej na własnych sprawach i rozwoju.
Dzięki, że możemy na Was liczyć, że odbieracie Nam najgorsze rzeczy. Oby Wam służyły tak jak Nam 🙂

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *