nowoczesna architektura inspirowana naturą – POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich 'Polin’ mieści się w bardzo charakterystycznym i nietypowym nowoczesnym budynku. Po ostatniej podróży do Warszawy i uczestnictwie w forum Dobrego Designu organizowanego przez magazyn Dobrze Mieszkaj, które odbyło się właśnie w tymże muzeum, nie możemy pominąć wrażenia jakie na Nas zrobiło wnętrze, budynek z zewnątrz oraz stonowane ale nowoczesne otoczenie.
Na początku zajmiemy się przede wszystkim budynkiem.
Architektura jest imponująca i jest idealnym argumentem na często wypowiadane przez wykonawców słowa – „nie da się”. Oto przykład że się da! Da się wykonać kręte ściany i sufit, eleganckie wnętrze, którego faktura ścian jest jak naturalny materiał, a wszystko to ukryte w prostej bryle budynku. A dlaczego prostej? Między innymi dlatego, że elewacja budynku jest równie charakterystyczna jak wnętrze, bowiem elewacja jest zbudowana ze szklanych paneli pokrytych grafiką. Panele szklane w niektórych miejscach zakrywają również okna pomieszczeń, ale tak naprawdę wpuszczają do budynku światło do ukrytych pod elewacją pomieszczeń, i pozwalają zachować jednolitą elewację. Panele umieszczone są pod skosem, w związku z czym zapewne inaczej wyglądają pod kątem zmieniającego się kierunku promieni słonecznych. Niestety pogoda nie pozwoliła Nam tego zobaczyć dokładnie, ale podejrzewamy, że tak się właśnie dzieje, ze względu na swoją przezroczystość.
Niestety nie było czasu na zwiedzenie wystaw, ale jeszcze kiedyś tam wrócimy, aby móc je obejrzeć, bo podobno są równie wyszukane jak sam budynek i pokazane w bardzo ciekawy sposób.
Poniżej prezentujemy trochę zdjęć, na zachętę, dla wszystkich osób które nie miały jeszcze okazji zwiedzić Polin. Warto się w muzeum pojawić przede wszystkim ze względu na te wrażenia, które przekazuje.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *