Donice, które wzbudzają zainteresowanie.

Czy donice powinny się wyróżniać, czy wyróżniać się powinna roślina a donica być tylko jej uzupełnieniem?
W zależności usytuowania donic oraz w zależności od wyboru gatunku rośliny wybiera się rodzaj donicy. Jeżeli roślina ma prostą formę, nie jest rośliną egzotyczną, lub jest wizualnie jednolita – jak trawy ozdobne, wówczas można zastosować bardziej dekoracyjne donice. Wzrok będzie się kierował wówczas przede wszystkim na dekoracyjność donicy, więc roślina powinna być jej uzupełnieniem.
Bardzo wizytowe i dekoracyjne donice warto również wybrać w miejsca dobrze widoczne, otwarte, bądź publiczne, gdzie podniosą prestiż pomieszczenia. 
Natomiast proste formy donic warto wybrać kiedy planujemy zrobić w niej kompozycje roślinną, lub roślina jest dość mocno ekspansywna i rzucająca się w oczy. Proste formy donic świetnie nadają się również jako uzupełnienie kompozycji roślinnych utworzonych z kilku osobno ustawionych roślin.
Rynek donic jest dość przewidywalny i znany. Dominują proste formy, podobna kolorystyka.
Na targach Gardenia na Międzynarodowych Targach Poznańskich mogliśmy zobaczyć  imponujące donice wyróżniające się spośród wszystkich dotychczas oglądanych. Ich styl, odpowiadający stylowi nowoczesnemu i glamour, pozwala wprowadzać je do przestrzeni publicznych i prywatnych jako podkreślenie wnętrza. Forma pikowań, mieniące się odblaski, poler, donice świecące, donice o odważnych żywych kolorach – do wyboru, do koloru.
Poniżej prezentacja kilku z nich.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *