Jasne Błonia Szczecin – mgliste uroki parku

Niedawno na blogu pojawił się wpis o Warszawskich Łazienkach. 
Dzisiaj chcemy zachęcić do odwiedzenia Parku Jasne Błonia w Szczecinie. Dla szczecinian bardzo znane miejsce, dodające energii, pozytywnie wpływające na stan emocjonalny i fizyczny. To tu można przyjść na dłuższy spacer, pobiegać indywidualnie lub grupowo, pojeździć na rowerze, położyć się czy usiąść z książką na trawniku, pobiegać z psem czy innym zwierzakiem, pograć w gry zręcznościowe, czy kupić smaczną kawę  z kawowego roweru, wszystko praktycznie w samym centrum miejskiej aglomeracji.
Urok Jasnych Błoni i Parku Kasprowicza zmienia się wraz z przemijającymi porami roku. W lecie teren jest oblężony przez mieszkańców, pojawiają się balony, dodatkowe ruchome kafejki czy punkty ze świeżym sokiem, można tu puszczać latawce tak jak puszczane są bańki mydlane, natomiast na jesieni i w zimie najczęściej osób jest niewiele i przeważnie wszyscy przemykają tylko alejami platanów do urzędu miasta, domu, autobusu czy pracy. Osobiście uwielbiamy jasne błonia właśnie zimą, kiedy zalega grubsza warstwa śniegu i możemy pobiegać, a w przerwie rozgrzać się gorącą kawą, kiedy temperatura na dworze spada poniżej -10 stopni 🙂 ale zdajemy sobie sprawę, że człowiek jest raczej z natury istotą ciepłolubną, więc nie każdy będzie tak zahartowany pogodą jak my, ze względu na zawód którym się zajmujemy.
Tego roku jesień była wyjątkowo urokliwa. Długo utrzymujące się kilkudniowe mgły zmieniły Jasne Błonia nie do poznania, więc prezentujemy je właśnie w mglistej szacie. Kto jeszcze nie był w Szczecinie musi koniecznie się tu znaleźć i przespacerować, nabrać nietypowej pozytywnej energii tego miejsca aby zrozumieć w czym tkwi sedno ich uroku.
Miłego oglądania.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *