ogród japoński – Łazienki Warszawskie

Ogród japoński w Warszawskich Łazienkach pod koniec lata prezentował się wyśmienicie. Jego detale i zainteresowanie przechodniów mówiło samo za siebie – warty oglądania!
Już dawno nie widzieliśmy tak dokładnego japońskiego ogrodu i tyle drobnych szczegółów w altanach, które wzbudzały zachwyt precyzją doboru kolorów, kontrastów i japońskiego stylu. W altanach widać dokładność twórcy i talent do zdobień.

Urzekł nas wyjątkowo również dach altan, który był nietypowo skonstruowany, ale niestety nie udało się tego uchwycić na zdjęciach. 

Urokliwe były również lampy – lampiony, posadowione wzdłuż alejek, przy których pary młode robiły zdjęcia, a małe dzieci dotykały żeby zobaczyć co to takiego jest.

Na co dzień rzadko widuje się tego typu rozwiązania i rzadko można po nich swobodnie pochodzić. Wprowadzenie tematycznego ogrodu w przestrzeń publiczną jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nawet jakby takie rozwiązania miałyby powstawać 'na chwilę' korzystnie wpływałyby na mieszkańców, dodając nieco radości do każdego dnia.
Poniżej więcej zdjęć z japońskiego warszawskiego ogrodu.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *