nietypowe konstrukcje budowlane do terenów zieleni i ogrodów – z cegły

W Polsce mamy tendencje do wyszukiwania nowych produktów, kierowania się w stronę nowo wytworzonych surowców, zamiast do wytwarzania nowych umiejętności w Nas samych. 
Nowoczesność to nie tylko nowe produkty, to także nowoczesne spojrzenie na sprawdzone, popularne przez wieki materiały. Pracownia Nowoczesności uważa i kieruje się tym, że to w nich tkwi klucz do nowoczesności, która w połączeniu z nowoczesnymi produktami pozwala tworzyć zdumiewające rozwiązania. Poniżej przedstawiamy jak piękne, nowoczesne i nietypowe konstrukcje w nowoczesnych założeniach, można wykonać z cegły – czy poprzez jej wymurowanie czy oklejenie.
Ubolewamy, że polscy wykonawcy chcą tworzyć lekko, łatwo i przyjemnie, a nie twórczo i z wyzwaniami. Później przez to jedynie pozostaje Nam podziwiać umiejętności innych krajów, ich rozmach i możliwości, chociaż sami mamy dokładnie taki sam potencjał. Jedyne co różni wykonawców polskich od zagranicznych to chęć poszerzania umiejętności, chęć wytworzenia własnego stylu, własnej innowacyjności. Powstają budynki o prostych formach i modułowych konstrukcjach, różniące się przede wszystkim szczegółami elewacyjnymi. Mało kiedy budynek zaczyna przybierać inne formy, które najpierw wszyscy krytykują, a po dokończeniu chwalą. Tak naprawdę tylko inność zachwyca i to ona nadaje sens życiu. 
Czy zatem któryś z Polskich wykonawców podjąłby się takiego wyzwania?
Jeżeli jesteś takim wykonawcą dla którego nie ma słowa „nie da się”, „nie możliwe”, „to jest bez sensu”, „kto to wymyślił” (dziedzina może być dowolna) to chętnie Cię poznamy i zapraszamy do kontaktu, bo dla Nas tez nie ma rzeczy niemożliwych 🙂 

Źródło
Źródło
Źródło
Więcej zdjęć tejże realizacji i inne pomysły na obróbkę cegłą można zobaczyć na stronie archdaily tutaj

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *