Manufaktura Łódź – idealne połączenie historii i współczesności

Ostatnio Pracownia odwiedziła Łódź.
Odwiedziliśmy jakże znaną w Łodzi Manufakturę i zrobiła na Nas ogromne wrażenie.
Jest to rozwiązanie, które łączy w sobie nowoczesne i designerskie spojrzenie na przestrzeń z historycznymi akcentami, detalami, materiałem -> czyli to co lubimy najbardziej!
Kiedy pracowaliśmy kilka lat temu nad projektem zagospodarowania ulicy Krzysztofa Kolumba w Szczecinie,  celem projektu było właśnie wydobycie takiego charakteru terenu. Niestety w Szczecinie przez te wszystkie lata teren nie zmienił się nawet w minimalnym stopniu, wręcz przeciwnie, z roku na rok budynki upadają i nikt się nimi nie interesuje. Łódź pokazała jednak, że można. Byliśmy a raczej jesteśmy, zachwyceni Manufakturą i tym, że jednak w innych miastach można stworzyć ciekawą, elegancką i wartą zapamiętania przestrzeń dla ludzi. Odbudowane budynki z cegły rozbiórkowej, odnowienie budynków istniejących, wprowadzenie kolorowych rzeźb, kawiarenek i miejskich atrakcji powodują, że każdy element zagospodarowania jest wart uwagi i poświęcenia mu dłuższej chwili.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z naszego wyjazdu, dla tych wszystkich którzy nie mieli okazji jeszcze Manufaktury odwiedzić.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *