nowoczesny ogród – wyjście z czarno – białych tendencji rynkowych

Już niebawem Nasze projektowe nowości z tego roku. Ale zanim to nastąpi, chcemy zwrócić uwagę na nowe trendy w ogrodach, m.in. przedstawić nową kolorystykę na ten rok, materiały, rozwiązania.
Jako projektanci mamy możliwość zauważenia jakie tendencje przeważają w Polskich nowoczesnych ogrodach i chcielibyśmy postarać się je nieco przełamać. Nowoczesne ogrody charakteryzują się tylko kilkoma kolorami, chociaż ciężko je nazwać kolorami gdyż są monochromatyczne – jest to kolor biały, czarny i szary.
Okres ogrodów nowoczesnych w kolorach czarno – białych warto zacząć przełamywać. Ogrody takie przeważają głównie z powodu dostępności materiałów na rynku w takich odcieniach, ale niestety wpływa to na ich monotonność i poza zmianą formy rozwiązania w terenie, nie pozwalają wydobyć z terenu zbyt wiele możliwości. 
Można oczywiście czarno-białe rozwiązania przełamać roślinami, jednak rośliny nie wypełnią monochromatycznej przestrzeni. Potrzeba w nich większego rozmachu, chociażby w formie wybranego detalu kolorystycznego, które doda więcej energii.
Nie bójmy się wybrać innych niż standardowe, powtarzalne czarno – białe materiały. Wybierając materiały o innej kolorystyce również jest się w stanie zaprojektować i zrealizować nowoczesny ogród i będzie on znacznie oryginalniejszy, niepowtarzalny oraz będzie atrakcyjny przez wiele lat.
W kolejnym poście przedstawimy trochę trendów ogrodowych na ten rok, aby nieco zachęcić do otwarcia się na niepowtarzalność i nie zamykania swoich przestrzeni w rynkowych normach powtarzalnych materiałów.
Projekt nowoczesnego ogrodu  może się wyróżniać. Spróbuj go wykonać z Nami.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *