efekty przekształcenia 20 – letniego ogrodu – ogród przed i po realizacji

Czy zmiana aranżacji terenu jest łatwiejsza niż zbudowanie ogrodu od podstaw?
Niestety, jest to znacznie trudniejsze zadanie. Takie zmiany trzeba przede wszystkim przemyśleć logistycznie, aby wkomponować już istniejące elementy zagospodarowania czy istniejące rośliny w nowym rozwiązaniu i wprowadzić je tak w nową kompozycję, aby wyglądały jakby były tam od samego początku.
Przy przekształceniu już istniejących terenów liczy się przede wszystkim zmiana jego funkcjonalności oraz przede wszystkim usunięcie elementów kolidujących z założeniem, usunięcie elementów które do tej pory wyglądały niekorzystnie lub się nie sprawdziły.
Trzeba również liczyć się z tym, że część roślin może nie przetrwać tak dużych ingerencji, lub że pracy nad takim rozwiązaniem okaże się więcej niż zakłada się na wstępie, jednak przy tak dużych ingerencjach nie zawsze wszystko da się przewidzieć przed rozbiórką wcześniejszego założenia i wszelkie problematyczne kwestie pojawiają się tuż po niej.
Poniżej zdjęcia świeżo wykonanej zmiany takiego terenu, a pod Nimi zdjęcia tego samego terenu sprzed zmian i koncepcja, która się do przemiany przyczyniła i została przeniesiona w rzeczywisty wymiar.

A tak ogród wyglądał przed zmianą:

I plany wprowadzenia zmian w postaci koncepcji trójwymiarowej.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *