Nowe spojrzenie na architekturę krajobrazu – „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Antoine de Saint-Exupéry

Często oceniamy ludzi, rzeczy, po tym co widzimy, nie dopatrując się czegoś więcej, nie słuchając intuicji, nie widząc czegoś ponad, nie słuchając głosu serca, nie rozmawiając z drugim człowiekiem.
W Naszej aranżacji na targach Gardenia wprowadziliśmy kilka elementów, których nie widać było gołym okiem. Były to elementy pomalowane farbą fluorescencyjną – widoczne tylko po zgaszeniu świateł. Taka tajemnicza nuta w ogrodzie to tylko propozycja do innowacyjnego spojrzenia na swoje otoczenie. W zanadrzu mamy wiele takich, ale wszystko po trochu. Dzisiaj trochę inspiracji zastosowania farby fluorescencyjnej w przestrzeniach zewnętrznych.
Promujemy i wprowadzamy takie rozwiązania, które także działają na zmysły – wzrok, dotyk, słuch, bo każda faktura, barwa lub dźwięk otaczają nas codziennie, ale nie każde wpływają na Nasze emocje.
Poniżej m.in. floorescencyjne kolorowe odbicia na kręgach, fluorescencyjne grysy na ścieżkach, lampiony z fluorescencyjnej farby, fuga w murze kamiennym pomalowana farbą fluorescencyjną, pasy pomalowane świecącą farbą na Holenderskiej autostradzie, czy fluorescencyjne rzeźby, które świecą w ciemności.


  

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *