czy takie realizacje możliwe są w Polsce? a dlaczego nie!

Wprowadza się zieleń do wnętrz, wyprowadza się wnętrza na zewnątrz, z zamysłem, abyśmy więcej czerpali z natury, abyśmy dłużej w niej przebywali, abyśmy nie zamykali się w pustych przestrzeniach, w których stajemy się coraz bardziej odizolowani, w których popadamy w przygnębienie czy depresje.
Natura towarzyszy Nam stale, więc czy nie przyjemniej jest zjeść obiad wśród naturalnego otoczenia, czy nie przyjemniej jest popracować przy komputerze w towarzystwie ćwierkających ptaków i pachnących kwiatów, czy nie przyjemnie jest spać pod gołym niebem i oglądać deszcz meteorytów, czy nie milej czyta się książkę siedząc pod kocem we wczesno-wiosenny dzień?
Czasami Nam się wydaje, że jest to możliwe, ale nie w Polsce. Od razu pojawia się mnóstwo argumentów – bo klimat nie ten, ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne, długie zimy, trudność z utrzymaniem w czystości i dobrym stanie zaaranżowanych elementów. Ale te przeszkody tworzymy sobie sami. Obecnie impregnaty zabezpieczają drewno, kamień, beton, materiały mają atesty do użytkowania na zewnątrz, coraz więcej jest gatunków roślin liściastych zimozielonych, roślin przystosowanych do naszych warunków. Stawiamy blokady tylko dlatego, że sami je sobie narzucamy.
Może w tym roku warto je przełamać?
Poniżej jedno z rozwiązań  wyjścia z funkcją codziennego wypoczywania i pracy na ogrodzie – dla zainspirowania.
Jeżeli oczekujesz podobnej przestrzeni – napisz do Nas. Bez problemu ją dla Ciebie zaprojektujemy i wykonamy.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *