szkło w ogrodzie – dlaczego nie?

Źródło

W ogrodach stosuje się przeważnie materiały betonowe, kamienne i drewniane, detale stalowe i mosiężne, jednak rzadko zwracamy uwagę na wprowadzenie do przestrzeni zewnętrznych szkła.

Obecne możliwości szkieł hartowanych, które przystosowane są do warunków atmosferycznych umożliwiają wprowadzenie elementów szklanych w Naszych ogrodach. Dzięki takim możliwością możemy zrealizować ogrody, które przenikać się będą tajemniczością i lekkością, gdyż każde szkło odbija światło, przenika, rozprasza promienie słoneczne, a urozmaicenie szkła pod względem kolorystyki nada jeszcze większej barwnej gamy w krajobrazie.
Dawno temu Pracownia zaaranżowała taką przestrzeń wprowadzając do aranżacji szklane płyty. Montowane na wspornikach i łącznikach jakie stosuje się w domach, są realnym elementem przy realizacji. Ich mocowanie nie jest problematyczne, a szorstka faktura ogranicza śliskość, dzięki czemu ogranicza Nas tylko wyobraźnia.

Jeżeli elementy szklane miałyby być pionowe, wówczas zamiast szkła można także zaproponować pleksi, które równie dobrze zastąpią efekt szkła.

Zatem kto chciałby mieć kolorowe odbicia szkieł w przestrzeni? 🙂 Zapraszamy do wykonania projektów tutaj

Źródło
Źródło

Źródło

Źródło

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *