ogród tarasowy – wielki atut

Ogrody tarasowe, wielopoziomowe lub z dużymi spadkami terenu są zazwyczaj problematyczne dla inwestorów, stresujące i często uważane za trudne do zagospodarowania, o ograniczonych możliwościach aranżacyjnych i funkcjonalnych. Aby udowodnić, że jest zupełnie odwrotnie i ogrody tarasowe to najciekawsze i najlepsze przestrzenie do wprowadzenia ogromnej ilości założeń, poniżej prezentujemy kilka ciekawych przykładów.
W ogrodach tarasowych można bowiem wprowadzić wiele elementów małej architektury ogrodowej, murki ozdobne, murki oporowe, ściany ozdobne, ściany z kamienia, cieki wodne, wodotryski, kaskady wodne, tarasy z różnych materiałów – kamiennych, drewnianych, drewnopodobnych czy betonowych, piętrowość nasadzonych roślin, dodatkowe altany czy pergole na różnych poziomach. 
A co jeżeli teren jest płaski ? Nic straconego! Warto wtedy pomyśleć o jego urozmaiceniu, m.in. poprzez obniżenie niektórych elementów lub wprowadzenie podwyższonych rabat czy donic, które zmienią monotonny płaski układ i przełamią linie wzroku, wprowadzą więcej uroku i funkcji. Będą po prostu ciekawsze.
Oto kilka inspiracji:

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *