Innowacyjny ogród botaniczny w Singapurze

W Polskich założeniach często brakuje polotu, rozmachu i pomysłowości. Spowodowane jest to sceptycyzmem rodaków i brakiem wiary w powodzenie zrealizowania nietypowego założenia. Zresztą nic w tym dziwnego, bo jak można przebić się przez barierę dokumentacji i przetargów, w których aspektem głównym do wygrania przetargu jest przedstawienie najtańszej oferty. Nic dziwnego zatem, że realizacje odbiegają później nieco od pierworodnego pomysłu i Nasz kraj nie może poszczycić się na tyle wyjątkowymi założeniami, które obiegną cały świat.
Pozostaje Nam za to obserwowanie pomysłowości i otwartości na wyzwania realizacji innych krajów. Dzisiaj na blogu jedno z takich założeń. Ogród botaniczny w Singapurze.
Pozostawiamy do przemyślenia, czy ogrody botaniczne w Polsce są równie ciekawe i inspirujące jak ten przedstawiany poniżej?
Na nowy 2014 rok życzymy zatem wszystkim – projektantom, wykonawcom, sprzedawcom i dystrybutorom materiałów, a także inwestorom i Nam wszystkim korzystającym z Naszej planety, do podejmowania większego ryzyka i otwartości na wyzwania, bo tylko o rzeczach innych się mówi, tylko rzeczy inne są oceniane i tylko inność pozostaje na świecie na dłużej. Zwykłe rozwiązania stają się cząstką całości i nawet się ich nie zauważa. Warto zatem pomyśleć w jakich przestrzeniach chcemy obcować.

Może zainteresuje cię jeszcze to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *